Tag Archives: гостување

(ВИДЕО+ФОТО) Дина Јашари настапи на „24 Минути со Зоран Кесиќ“ – една од најгледаните ТВ емисии во Србија

Дина Јашари е првиот македонски музички изведувач кој настапил на мега-популарното шоу „24 Минути со Зоран Кесиќ”. Дина Јашари минатиов викенд блесна на регионалното музичко небо со настапот на популарното шоу „24 Минути со Зоран Кесиќ3 каде заедно со Лука Тошев се претставија со двете нумери „Бои” и „Дома” кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите коментираат за нејзините нозе – грешка или моден хит?

Парис Хилтон гостувала во емисијата „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon“, а нејзиниот изглед привлекол големо внимание откако во студиото влегла со две различни чевли. Таа на сетот се појавила во блескав краток зелен фустан, но фановите веднаш забележале еден необичен детал. Имено, Парис облекла две различни чевли! На едната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Манескин“ настапиле кај Елен ДеГенерис, многумина коментирале за состојбата на Демијан Дејвид

МАНЕСКИН ја освојува Америка. Италијанскиот бенд кој се прослави со победата на Евровизија, последните неколку дена е во Америка каде ќе биде пред бенд на „Ролинг Стоунси“. Меѓу другото, тие настапија во шоуто на Елен и го отпеаа актуелниот хит ‘Бегин’. Дамијано Дејвид на сцената се појави во комбинезон со …

Повеќе »

Задоволствата е скапа работа: Еве колку чини гостувањето на Наоми Кембел во Белград!

Анонимен богаташ од Белград посакал на својата забава да ја има првата црна манекенка која го свртела вниманието на јавноста Британскиот супермодел е гостин на приватна журка во Белград. Црномурестата газела и прва црнкиња која се нашла на насловната страна на франускиот „Вог“ за тоа ќе добие хонорар од 250.000 …

Повеќе »