Tag Archives: близнаци

(ФОТО) Во 7-ми месец од бременоста дознала дека чека тројки, а не едно бебе: „Бев во шок“

ВО 2019. година, Џена Нокс и нејзиниот сопруг дознале дека чекаат дете. Тие биле пресреќни што на својот шестгодишен син Лиам ќе му дадат помало братче или сестртичка. Џена имала 37. години, а бременоста поминала без проблеми. А потоа влегла во 21-та недела и дознала дека всушност очекува тројки. „За …

Повеќе »

(ФОТО) „Ми рекоа дека имам уште шест месеци живот, децата нема да го знаат татко им“: Познатиот водител проговорил за борбата со ракот на белите дробови

Познатиот британски водител Џони Ирвин објавил дека се бори со ракот во терминална фаза, а според лекарите му остануваат само уште неколку месеци живот. Во интервју за магазинот „Hello“, 48-годишникот открил дека ракот од белите дробови му се проширил на мозокот и дека се надева дека неговата приказна ќе ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средба по 54 години: Сестрата на сосема необичен начин го пронашла својот брат близнак, а нивната средба ги расплакала сите

Љубовта никогаш не престанала Морин Годвин била одвоена од својот брат Брејн како дете. Оттогаш изгубиле секаков контакт, но никогаш не заборавиле еден на друг. Тие упорно се барале на различни начини повеќе од половина век. Иако на моменти можеби изгубиле надеж, мислејќи дека никогаш повеќе нема да се видат, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Додека не се СВРТИ никој не знае дека е БРЕМЕНА: Шокот доаѓа во моментот кога ќе и го видат СТОМАКОТ, никој не може да верува дека вака ИЗГЛЕДА!

Енџи од Карибите на социјалните мрежи споделила видео на кое е облечена во бикини додека гледа во океанот. Потоа во еден момент се врти и го покажува својот голем стомак. Оваа млада девојка чека близнаци, па сите се прилично шокирани кога ќе видат колку и е голем стомак.Токму тоа се …

Повеќе »

Хаосот продолжува: Ретроградниот Марс повикува на претпазливост, особено овие четири знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АСТРОЛОШКИТЕ аспекти во ноември нема да бидат толку хаотични како оние во октомври, но некои сепак ќе повикаат на претпазливост. Со оглед на тоа што ретроградниот Марс во Близнаците …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ПРИВЕЛА ПОЛИЦИЈА – Се појави видео: Позната спортистка пијана и спие на воланот, близнаците плачат на задното седиште…

Полицаец ја извлекол Хопе од автомобилот додека нејзините близнаци плачеле на задното седиште. Полицијата и ставила лисици на рацете, додека Хоуп продолжила да вели дека само дреме. Хопе Соло (41), поранешна ѕвезда на американскиот фудбал, била уапсена пред половина година на паркинг во Северна Каролина. Сега се појави видео од …

Повеќе »

(ФОТО) Трогателна приказна на Ештон Кучер: На 13 години сакал да се самоубие за да го спаси животот на својот брат близнак

Животната приказна на холивудскиот актер Ештон Качер и неговиот брат е толку неверојатна и инспиративна што би можел да се сними одличен филм за неа. Американскиот актер Ештон Качер (44) има брат близнак Мајкл, кој е само пет минути помлад од него. Иако се близнаци, тие се сосема различни. Мајкл …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РОДИЛА БЛИЗНАЦИ, ПА СЕ ШОКИРАЛА! ЛЕКАРИТЕ ТРЧАЛЕ ДА ГИ ВИДАТ: Таткото 10. минути НЕМО зјапал во нив: Вака изгледаат сега!

Приказната за двајца браќа, идентични близнаци, не престанува да го фасцинира светот од нивното раѓање. Имено, малечките Даниел и Дејвид воопшто не личат, додека Даниел е црн со темна коса, Дејвид има исклучително бледа кожа и златна коса – затоа што е роден како албино. Нивната мајка Стејси неодамна ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОСКАРОВКАТА БРЕМЕНА НА 49 ГОДИНИ: Хилари Свонк по прв пат ќе стане мајка – Ова го чекав долго време, носам близнаци

АКТЕРКАТА Хилари Свонк и нејзиниот сопруг Филип Шнајдер ќе станат родители на близнаци, а познатата оскаровка ја потврди среќната вест во емисијата „Добро утро Америка“. Холивудската ѕвезда, која во јули наполни 48. години, за прв пат ќе стане мајка и не ја крие возбудата и среќата поради тоа. – Ова …

Повеќе »