Tag Archives: близнаци

Младолики се: Хороскопски знаци кои изгледаат помлади отколку се

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ВО СВЕТ каде што младоста често се поврзува со виталност и енергија, многу луѓе бараат начини да го зачуваат младешкиот изглед и дух. Без разлика на возраста, некои поединци …

Повеќе »

Слободата им е најважна: Припадниците на овие хороскопски знаци најчесто се разведуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ВО СВЕТОТ на астрологијата постојат знаци кои се истакнуваат по љубовта кон слободата и независноста. Овие луѓе често имаат потешкотии со долготрајните врски бидејќи слободата им е најважна. Нивната …

Повеќе »

Не им верувајте: Ова се најлицемерните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ХОРОСКОПОТ може да открие многу за нашите тенденции, карактеристики и однесување. Сепак, некои знаци на Зодијакот се особено познати по нивната способност да менуваат маски, приспособувајќи се на околината …

Повеќе »

ТИЕ СЕ НЕВОЛЈА ШТО ОДИ: 4 хороскопски знаци кои треба да ги избегнувате во широк лак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопски знаци кои знаат само да донесат неволја: Ако и вие самите не сте меѓу овие хороскопски знаци, подобро држете се настрана од нив Некои хороскопски знаци уживаат во …

Повеќе »

ЗАВИСНИ СЕ ОД ВНИМАНИЕ: 4 хороскопски знаци кои очекуваат некој постојано да трча по нив

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие неколку знаци на Зодијакот очекуваат да бидат „бркани“ пред всушност да започне врската… Некои знаци од Зодијакот се подготвени да го направат првиот потег, не им пречи да …

Повеќе »

Мажите родени во овој знак се оние кои најчесто се разведуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ хороскопски знаци можат да имаат особини кои можат да доведат до нестабилност во бракот и да ги зголемат шансите за развод. Статистички, мажите родени во знакот Близнаци најчесто …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДЕСНО „РАЃАЊЕ НА СИРЕНА“ СЕ СЛУЧУВА ЕДНАШ ВО 80.000 СЛУЧАИ: Овие неверојатни близнаци ги изненадиле СИТЕ!

Близнаците родени со породувањето на сирена изгледаат неверојатно, а го воодушевиле целиот медицински персонал Приказната за двајца браќа, идентични близнаци, не престанува да фасцинира од нивното раѓање, а нивните родители не можеле да поверуваат што се случува кога ги виделе. Случајот со овие близнаци го воодушеви светот, бидејќи „раѓањето на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бремената Хилари Свонк објави несекојдневна слика од ултразвук: „Бебето стега мускули…“

БРЕМЕНАТА Холивудската актерка Хилари Свонк објави необична фотографија од ултразвук на која се гледа како еден од нејзините близнаци го истегнува мускулот на раката. „Бебето свиткува мускул пред камерата“, напиша Свонк на својот Инстаграм во описот на сликата од ултразвук, додавајќи ги хаштаговите „Бебе од вистински милион долари“ и „Prize …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овие бебиња се прогласени за најрано родени близнаци во светот

Близнаците од Канада за својот прв роденден го добија своето место во Гинисовата книга на рекорди. Адиа и Адриал Надараџа се прогласени за најрано родени близнаци на светот, откако пристигнаа на 4 март 2022 година, 126 дена пред предвидениот термин. Братот и сестрата ја презедоа титулата од американските близнаци Кили …

Повеќе »