Мажите родени во овој знак се оние кои најчесто се разведуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
НЕКОИ хороскопски знаци можат да имаат особини кои можат да доведат до нестабилност во бракот и да ги зголемат шансите за развод. Статистички, мажите родени во знакот Близнаци најчесто се разведуваат.
Близнаците се сметаат за променлив и динамичен знак. Тие по природа се љубопитни, енергични и постојано бараат нови информации и искуства. Оваа постојана потреба за промена може да доведе до нестабилност во бракот. Тие тешко се обврзуваат, а оваа особина може да создаде проблеми во долготрајните врски како што е бракот. Освен тоа, нивната склоност да комуницираат и да ги изразат своите мисли може да биде меч со две острици – иако може да поттикне отворени дискусии, може да доведе и до конфликт.

Од друга страна, важно е да се напомене дека овие карактеристики не значат дека секој маж роден во овој знак нема да има успешен брак. Постојат многу други фактори, како што се емоционалната зрелост, компатибилноста, комуникациските вештини и подготвеноста за работа на врските, кои играат клучна улога во долговечноста на бракот. Секогаш е најдобро на секоја врска да пристапите со отворен ум и срце, без разлика на хороскопскиот знак на партнерот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СТРАСТ ЗА АВАНТУРИ – Уживаат во слободата: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат во врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …