Tag Archives: разводи

(ФОТО) ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК – ТИЕ БИЛЕ ОМИЛЕНА АКТЕРСКА ДВОЈКА ДОДЕКА НЕ ЈА ИЗНЕВЕРИЛ И ЈА ПОНИЖИЛ: И простила на колешката што ѝ го грабнала МАЖОТ, а еве што вели за тоа!

Познатата актерка Ема Томпсон е среќно мажена за нејзиниот колега Грег Вајз, но пред да ја пронајде љубовта и таа морала да доживее скршено срце. Ема и Грег се заедно од 1995. година, а се венчале осум години подоцна и имаат две деца, ќерката Џеј, која е родена со помош …

Повеќе »

На овие знаци октомври им носи ЉУБОВЕН БРОДОЛОМ: Ги чекаат солзи, драма како и распад на бракови и ДОЛГИ врски

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку припаѓате на некој од овие знаци, обрнете внимание на емотивните врски во текот на овој месец. Кои знаци треба да обрнат посебно внимание во октомври кога е љубовта …

Повеќе »

Поради што жените најчесто бараат развод

Недостаток на комуникација, кавги, изневерување: има многу причини зошто бракот се распаѓа и се случува развод. Истражувањата покажаа дека хетеросексуалните парови често раскинуваат затоа што жените често ги гледаат работите поинаку од мажите и се чувствуваат погрешно разбрани. Исто така, во една студија објавена во Американското социолошко здружение, истражувачот Мајкл …

Повеќе »

10. шокантни тајни кои луѓето ги кријат од своите сопружници

Неодамна, корисник на Редит со прекар dusty_ninja ги прашал другите корисници: „Која е најмрачната работа што ја криете од вашиот сопружник?“ Неколку оженети луѓе споделиле тајни што никогаш нема да им ги откријат на своите сопружници – а некои од нив навистина го кршат срцето. Во продолжение прочитајте десет тајни …

Повеќе »

Хороскопски знаци (комбинации) кои никогаш не би требало да се венчаат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Односот помеѓу Девица и Стрелец е веројатно еден од најслабите и најмалку просперитетните од сите комбинации во Зодијакот, а бракот на Лав и Скорпија е се’ само не пожелен, …

Повеќе »

Што не очекува до крајот на годината: Овенот менува РАБОТА, два знаци се заљубуваат а еден се разведува

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Крајот на годината, кој има уште неколку месеци, ќе биде обележан со односи: љубов, семејство, пријателство и бизнис. Есента и зимата ќе се фокусираат на односите. Промените повеќе ќе …

Повеќе »

БРАК – Прво зборувајте за пари, па за брак! Прељубата не е главната причина за развод!

Кога двајцата имаат различен став кон буџетот, може ли тоа да донесе раздор во бракот? Фактот дека парот не го дели истиот став како трошењето пари е чест предизвикувач за развод – заклучиле истражувачи од Универзитетот Колумбија. За пари секој втор брак „се лизга“ Тимот научници сакал да провери колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се мажела 10. пати и не сака да запре!Ја бара љубовта на својот живот!

Таа била во брак дури десет пати, и сè уште не ја пронашла љубовта на својот живот Кејси од Америка, се појавила во една емисија со д-р Фил, за да побара совет за тоа каде греши во нејзините врски, откако размислува да стави крај на бракот со нејзиниот десетти сопруг. …

Повеќе »

Мажите родени во овој знак најчесто се разведуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… БРАК е една од најголемите авантури што можат да ги доживеат две лица во животот. Сите бракови започнуваат со најдобри намери, сепак, честопати се случува брачниот живот да не …

Повеќе »