Tag Archives: еден знак

Ова е најмудриот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕГОВИТЕ интелектуални способности, желбата за знаење и откривање и љубопитноста го прават најмудриот хороскопски знак. Тој е искрен, нескротлив и по малку себичен. Станува збор за Водолија. Водолијата е …

Повеќе »

Длабоко доживуваат туѓо СТРАДАЊЕ, плачат и поради тажни филмови: Овој знак не мисли со главата туку со СРЦЕТО!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие низ животот чекорат со многу емоции и се разликуваат од другите знаци. Тие се создадени да плачат од романтичен филм, трогателна сцена, куче оставено на улица … Тие …

Повеќе »

Најсрамежлив хороскопски знак: Ќе направи се’ за да не биде во центарот на вниманието!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој понекогаш се срами и му е срам, но еден хороскопски знак најмногу се истакнува по својата срамежливост. Ракот е најсрамежливиот хороскопски знак. Тие се срамежливи суштества. Тие претпочитаат …

Повеќе »

Се’ мора да биде по нивно: Овој знак е најразмазеното „детиште“ во хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите велат дека Близнаците се најразмазените детишта меѓу хороскопските знаци. “Тие сакаат луѓето да работат за нив и постојано сакаат да ги опсипуваат со подароци. Тие сакаат да бидат …

Повеќе »

Овој хороскопски знак има најјако либидо – нему никогаш не му е доста

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ имаат различен сексуален апетит, но овој хороскопски знак е познат по силното либидо и како незаситен сексуален партнер. Тој се возбудува од поглед, мал допир, па дури и …

Повеќе »

Шармантен и интелигентен: Ова е најснаодливиот хороскопски знак

Астролозите тврдат дека Близнаците се најснаодливиот знак во хороскопот. Тие лесно и брзо се прилагодуваат на секоја ситуација во која се наоѓаат и во тоа особено ја користат својата интелигенција и шарм. Без разлика дали е љубов или работа, Близнаците секогаш ќе најдат начин да го добијат она што го …

Повеќе »

Скржав и нечувствителен: Ова е најладниот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Убедени се дека се незаменливи, нечувствителни се и мрзоволни, критичари и мразачи на сè. Тие се хороскопските Јарци. Тие сметаат дека нивната треба да биде последна и дека секоја …

Повеќе »

Компликатор, педантерија и злопамтило: Овој хороскопски знак најмногу ги нервира останатите знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали знаете кој хороскопски знак го носи „ласкавиот“ наслов на „најиритирачки“…? Тоа е – Девица! Девиците важат за прецизни, темелни и честопати „комплицирани“ луѓе … Иако другите знаци имаат …

Повеќе »

Жените во овој хороскопски знак е најлесно да ги засакате

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали веќе сте нбиле освоени од магијата на Водолија? Водолијата е најмистериозниот хороскопски знак, а љубовта кон женатс родена во овој знак е вистинска и уникатна, пишува Танго. Неконвенционалните, …

Повеќе »