ОВОЈ ЗНАК Е ЦАР НА ХОРОСКОПОТ: Кога Бог на знаците им делел особини, овој го ЗАБОРАВИЛ па му дал и ДУША!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Луѓето родени во овој знак се посветени, чисти и никогаш нема да ве изневерат. Нивниот единствен недостаток е тоа што го гледаат светот преку розови очила.
Рибите, нивната емпатија, разбирање и прилагодливост е она што ги краси како суштества и ги одделува од другите хороскопски знаци. Според митологијата, кога Бог на хороскопските знаци им ги споделил особините, Рибите како последен, 12 знак, биле заборавени ….
Тој одлучи да им даде душа. Затоа Рибите имаат таква врска со другите знаци, бидејќи во нив има по малку од секој знак. И на крајот доаѓа нивната душа која сето тоа го држи за себе.
Рибите во љубовна врска немаат калкулација. Тие се чисти и посветени. Љубовта е составен дел од нивното битие и тие не можат без неа, како и без вода. Тоа е нивното гориво.
Единствената маана кај Рибите е што тие набљудуваат се, дури и љубовта, преку розови очила и многу често можат да живеат во илузии и да не го гледаат јасно светот околу нив.

„Рибите како деловен соработник се многу прилагодливи“


Рибите немаат силен карактер како Овен или големо его како Лавот.
Поради оваа приспособливост, колегите ги обожуваат. Тие се добри и вредни работници, ја почитуваат хиерархијата во компанијата и никогаш не ја надминуваат границата. Нивниот недостаток е што тие се малку бавни и не реагираат брзо и остро, особено кога е неопходно да се донесе важна и вистинска одлука. Рибите во пријателството се вистинското рамо за плачење и вистинската поддршка.
Поради нивната емпатија и поради нивната чувствителност, тие секогаш се ставаат во позиција на оној што има проблем и се обидуваат да го видат проблемот од таа перспектива, односно гледаат како би се чувствувале доколку тоа им се случи.
Никогаш нема да добиете осуда или критика од нив, никогаш напад! Никој не го разбира нивниот пријател подобро од Рибите, тој е тука за вас цел ден и цела ноќ, дури и ќе го занемари својот приватен живот само за да ви помогне.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Ако сметате дека и другите можеби имаат нешто да кажат што ќе биде …