(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Домашна мачка избркала агресивна кобра

Кобрата планирала да влезе во кутијата, а потоа ја дочекало изненадување.

Во кутијата имало мачка, која одлучила да ја брани својата територија. Таа се справила со кобрата што требаше да ја нападне.
Кобрата се откажала после неколку секунди борба и ја оставила мачката среќна со исходот.


Не е познато од каде потекнува снимката, а на луѓето им се чини дека кобрата во еден момент ја гризнала мачка, која ја прогласиле за херој.
„Се надевам дека мачката е добро“, е коментарот на една личност.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 21.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Денеска Овенот главно ќе се занимава со документација со акцент на довршување на …