Tag Archives: победник

(ФОТО) Мишко Крстевски победи на Фолк фест Валандово: Квалитетот и скромноста не излегуваат од мода!

Токму поради тој скромен и смирен начин на кој владее на сцената, неговата победа на „Валандово 2023” помина со одобрување и искрени честитки од широката јавност… Синоќа се одржа 36-то издание на популарниот фолк фестивал Валандово, каде беа отпеани 20 новокомпонирани народни песни. Традиционално беа доделени повеќе награди за учесниците. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Победникот на „Никогаш не е доцна“, Бобан Цаневски има нова песна: Слушнете ја „Удри бригу на весеље“

Победникот на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, Бобан Цаневски пред неколку дена ја промовираше својата најнова песна и тоа на српски јазик.Песната носи наслов „Удри бригу на весеље“, а неа како автори се потпишуваат веќе докажани музички работници. Музиката е дело на Блаже Темелков, текстот го направија Татјана Петровска …

Повеќе »

Перез ја покори Џеда пред Макс, Алонсо броеше до 100!

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез, триумфираше на Големата награда на Саудиска Арабија, втората трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. HE RUNS THESE STREETS!! Sergio Perez wins the 2023 Saudi Arabian Grand Prix! Verstappen and Alonso complete the podium#SaudiArabianGP #F1 pic.twitter.com/GNDeeoyNRz — Formula 1 (@F1) March 19, 2023 Мексиканецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот на релито зјапал во градите на гледачката, а потоа излетал од патот

Тој се борел за победа, а потоа ја загуби концентрацијата и излетал. Рускиот рели возач им подлегнал на ниските страсти кои го чинеле победа. Тој водел во трката „Петровскаја верста“, а потоа во еден момент накратко ја загубил контролата над возилото, мина право низ свиок и се забил во снегот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Натпреварувачот на квизот „Милионер“ стигнал до ПОСЛЕДНОТО прашање и му се јавил на пријателот: Никој не можел да поверува што има да му каже

Натпреварувач од Шведска успеал да победи на квизот „Дали сакаш да станеш милионер“ Европа беше воодушевена од неверојатната изведба во шведската верзија на квизот „Дали сакаш да станеш милионер“, кога Јонас фон Есен (31), двократен светски шампион во памтењеи финалист на шведскиот „Got Talent“ шоуто наречено „Talang“ стана милионер без …

Повеќе »

ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА – Суперкомпјутерот го предвидел победникот на СП во Катар

Искористени податоци за сите репрезентации, нивната форма, квалитет на играчи, распоред и позиција на ФИФА листата Остануваат уште три недели до почетокот на Светското првенство во Катар, а непосредно пред почетокот на најголемиот спортски настан во светот, Англичаните повторно го активираа суперкомпјутерот, кој врз основа на неговите параметри пресметал кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ супериорно до 89-та титула во кариерата!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на турнирот од серијата 250 во Тел Авив откако во финалето го совлада Марин Чилиќ со 6:3, 6:4 за час и 34. минути игра. 35-годишниот играч ја освои својата трета титула во 2022. година, односно 89-та во кариерата во најголемиот град во Израел. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НЕ БЕШЕ ТЕШКО“ – Победникот на црногорскиот натпревар во лежење одмораше 60 часа: „Не се ни загреав!“

Жарко Пејановиќ од Забјела е победник на 12. натпревар во лежење што традиционално се одржува во Црна Гора во етно селото Монтенегро, недалеку од Никшиќ. Пејановиќ издржа 60, часа лежење и освои 350, евра, рафтинг, викенд во етничкото село, ручек за двајца во ресторан во Подгорица и уште многу награди …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА ФИЛМСКИ НАЧИН – Спортист како Супермен стигнал до победа, „се фрлил на глава“ и прв минал низ целта!

На атлетскиот шампионат на Португалија е видена малку неверојатна ситуација во која атлетичарот Жоао Витор Оливеира дошол до победата со тоа што „се фрлил на глава“ и стигнал до целта пред својот противник. Оливеира, претставник на популарниот локален клуб СЛ Бенфика, во финишот на трката се борел со Абдел Ларинага, …

Повеќе »