Tag Archives: близначки

(ФОТО) ИМААТ 12. ГОДИНИ И СКОРО 2. МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ! Најубавите близначки на светот пораснаа, но не се единствените кои добиваат комплименти

Ава Мари и Леа Рус се родени во 2010. година, а многу кратко по нивното раѓање беа прогласени за најубави близначки на светот, а целиот свет знаеше за нив уште пред да проодат. Нивната природна убавина е неопислива. Имаат совршен тен, свилена руса коса и чиста кожа и симетрично лице, …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче родено со едно белодробно крило се вратило дома по 6. месеци поминати во болница

Девојче од Калифорнија ги победила најлошите прогнози и стигнало дома откако поминала шест месеци во болница. Шарлот и нејзината сестра близначка Оливија се родени во декември минатата година, а Шарлот била хоспитализирана во јануари поради тешкотии со дишењето и респираторна инфекција. Родителите на почетокот не знаеле што не е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИДЕНТИЧНИ БЛИЗНАЧКИ ДЕЛАТ МАЖ: Ги верил истиот ден и сакаат деца со него – „Одлично функционираме!“

АНА и Луси имаат 35. години и се родени како идентични близначки. Многумина ги нарекуваат единствените близначки на светот кои се сосема исти, а не кријат дека имаат и заеднички вереник. Во една прилика откриле дека никогаш не се разделуваат и дека не можат. Покрај тоа што се облекуваат идентично, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Биле обични БЛИЗНАЧКИ до нивниот 11-ти роденден! Изгледот на едната сестра драстично се променил а следела и ТРАГЕДИЈА!

Мери и Рут се вистински, неразделни близначки. Сестрите кои биле толку тесно поврзани наеднаш почнале да се менуваат на 11-годишна возраст – поточно едната почнала да се менува и тоа драстично. Токму Мери развила тешка зависност од храна. Како што ситуацијата се влошувала, така и односот на нејзината мајка кон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Божјо чудо:Предвреме родено бебе на смртната постела ја прегрнало својата близначка но потоа се случило нешто…

Прегратката на овие близначки, од кои едната била на умирање ја променила медицината… Малечките близначки Кајри и Бријел Џексон биле родени 12. недели пред терминот. Тие не биле доволно развиени, а докторите не им давале позитивни прогнози за преживување. Откако ги ставиле во посебни инкубатори, состојбата на Бријел почнала да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го симпатичниот момент во кој до неодамна, поврзаните близначки, се гледаат по прв пат

Едногодишните близначки родени сплотени на тилот беа успешно разделени. По 12-часовна операција, девојчињата од Израел за првпат се погледнаа в лице, а симпатичниот момент беше снимен со камера. Нивната операција беше прва од ваков вид изведена во Израел. Лекарите вклучени во операцијата проценуваат дека оваа специјална процедура е извршена само …

Повеќе »

(ФОТО) Турската актерска ѕвезда од „Ќерката на амбасадорот“ максимално посветена на своите близначки!

Деновиве новинарите кои постојано ја следат мега-ѕвездата Туба Бујукустун ја „уловија’ како ги води ќерките на училиште. И како што и доликува на вистинска ѕвезда, Туба повторно успеа да ги воодушеви фановите со својот и стајлингот на близначките Топрак и Маја. На фотографиите, Туба и нејзините ќерки се дотерани во …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ СПИЕ ВО СРЕДИНА – Многумина го нарекуваат среќник: Живее и спие со секси близначки!

Бен е во врска со близначките од 2012. година. Тие сакаат да се венчаат, но полигамијата е забранета според австралиските закони во 1961. година. Тие живеат заедно со мајката на сестрите… Ана и Луси Де Синк (35), идентични близначки од Перт, Австралија, ќе бидат гости во американското реално шоу ‘Екстремни …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛА САМО 3. МЕСЕЦИ КОГА БИЛА УСВОЕНА – 25. ГОДИНИ ПОДОЦНА ЖИВОТОТ И СЕ МЕНУВА ОД КОРЕН: Неверојатна приказна на близначките!

Едно патување во Лондон и го сврте животот наопаку. По 25 години откри дека има сестра близначка и ја запознала по прв пат Анаис Бордиер (33) од Јужна Кореја имала само три месеци кога ја посвоиле нејзините родители од Париз. Нејзините документи велат дека нема браќа и сестри, но секогаш …

Повеќе »