Tag Archives: близначки

(ВИДЕО) Близначки сакале да се омажат за ист маж: Момчето што се согласило на тоа МНОГУ го чинело

Тие се заколнале дека никогаш нема да се разделат, а немале поим што ќе се случи како резултат на тоа Индиските медиуми моментално „брмчат“ за младоженецот и невестите, кои се сестри близначки. Се заколнале дека никогаш нема да се разделат и затоа решиле да се омажат за ист маж, па …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче родено со едно белодробно крило се вратило дома по 6. месеци поминати во болница

Девојче од Калифорнија ги победила најлошите прогнози и стигнало дома откако поминала шест месеци во болница. Шарлот и нејзината сестра близначка Оливија се родени во декември минатата година, а Шарлот била хоспитализирана во јануари поради тешкотии со дишењето и респираторна инфекција. Родителите на почетокот не знаеле што не е во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИДЕНТИЧНИ БЛИЗНАЧКИ ДЕЛАТ МАЖ: Ги верил истиот ден и сакаат деца со него – „Одлично функционираме!“

АНА и Луси имаат 35. години и се родени како идентични близначки. Многумина ги нарекуваат единствените близначки на светот кои се сосема исти, а не кријат дека имаат и заеднички вереник. Во една прилика откриле дека никогаш не се разделуваат и дека не можат. Покрај тоа што се облекуваат идентично, …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛА САМО 3. МЕСЕЦИ КОГА БИЛА УСВОЕНА – 25. ГОДИНИ ПОДОЦНА ЖИВОТОТ И СЕ МЕНУВА ОД КОРЕН: Неверојатна приказна на близначките!

Едно патување во Лондон и го сврте животот наопаку. По 25 години откри дека има сестра близначка и ја запознала по прв пат Анаис Бордиер (33) од Јужна Кореја имала само три месеци кога ја посвоиле нејзините родители од Париз. Нејзините документи велат дека нема браќа и сестри, но секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тато ја избричил брадата – реакциите на неговите близначки се непроценливи

Урнебесно видео од девојчињата кои не го препознале татко им бидејќи ја избричил брадата, насмеа многумина. Џонатан Нормајл се решил на тој потег, но не очекувал дека близначките нема да го препознаат поради тоа. Тој објави убаво видео на „ТикТок“ во кое се појавува пред ќерките како седат на каучот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јутјубер починал на 19. години:„Беше најдобар сопруг и татко!“

Ландон Клифорд, популарниотЈутјубер. кој снимал за каналот Cam&Fam, починал на 19-годишна возраст. Ова, на социјалните мрежи, го потврди неговата сопруга Камни Клифорд. „13. „Август 2020 година беше последниот ден во кој Ландон беше најдобриот татко и сопруг на светот“, напиша Камрин на Инстаграм. „Откако следните 6 дена ги мина во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на близначките на доаѓањето на тато од работа ќе „ви го стопи“ срцето!

Близначките Анабел и Лудија едвај го чекале моментот кога тато конечно ќе си дојде дома од работа… Слушнале некои чудни звуци, а потоа конечно се отворила вратата. Нивната реакција ќе ви ги истопи срцата и ќе ви измами насмевка на лицето…

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЛАТКО – Бебињата близначки се галат додека спијат: Снимка која никого не остава рамнодушен!

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.1` Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат …

Повеќе »

ЖИВОТ: Во Албанија, 20. минути после најсилниот земјотрес, родени близначки

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер се случил утрово во Албанија а тресење на земјата се почувствувале и во околните земји. Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси кои ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објавила дека 20 минути по земјотресот …

Повеќе »