Починал поранешниот тапанар на Ред хот чили пеперс и Дед Кенедис – Д.Х. Пелигро

Поранешниот тапанар на групата „Ред Хот Чили Пеперс“, Д.Х. Пелигро почина на 63-годишна возраст по пад во неговиот дом во Лос Анџелес.
Тој починал откако удрил со глава при несреќен пад во петокот во неговиот дом.

View this post on Instagram

A post shared by Dh Peligro (@dhpeligro)


Тапанарот, чие вистинско име е Дерен Хенли, им се придружи на „Dead Kennedys“ во 1981. година, а подоцна свиреше со Ред Хот Чили Пеперс.
Кога „Dead Kennedys“ повторно се обединија во 2001. година, тој повторно им се придружи.


View this post on Instagram

A post shared by Dh Peligro (@dhpeligro)


Тој беше вториот тапанар на бендот и ја презеде функцијата од основачот на групата.

View this post on Instagram

A post shared by Dh Peligro (@dhpeligro)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕ ЗАПОЗНАЛЕ ВО 2021 година – Џони Деп има нова љубов, среќата ја нашол со 33 години помлада руска манекенка

По неуспешниот брак со Амбер Херд, Џони Деп (61) среќата ја нашол со 28-годишната руска …