Tag Archives: ред хот чили пеперс

Починал поранешниот тапанар на Ред хот чили пеперс и Дед Кенедис – Д.Х. Пелигро

Поранешниот тапанар на групата „Ред Хот Чили Пеперс“, Д.Х. Пелигро почина на 63-годишна возраст по пад во неговиот дом во Лос Анџелес. Тој починал откако удрил со глава при несреќен пад во петокот во неговиот дом. View this post on Instagram A post shared by Dh Peligro (@dhpeligro) Тапанарот, чие …

Повеќе »