Концерт на белградскиот џез состав Fish in Oil во Public Room

Фантастичните џез музичари Fish in Oil од Белград по неколку години повторно во Public Room! Повелете на одличен концерт на 29.02. 2024 година со почеток од 21:00 часот.

Настапуваат:
Братислав Радовановиќ – гитара;
Ѓорѓе Кујунџиќ – саксофон;
Бранислав Радојковиќ – контрабас, ел. бас-гитара,
Феѓа Франклин – тапани;
Александар Радојчиќ – удиралки.


Билтетите се по цена од 300 денари и можете да си ги набавите онлјан на линкот www.drugastrana.mk/event/fish-in-oil/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …