(ФОТО) ОТВОРА ОЧИ – ТАТКО НА 3. ДЕЦА ГИ ПРЕДУПРЕДИЛ СИТЕ ТАТКОВЦИ: „Таа го носеше вашето ДЕТЕ а сега и вие морате да се грижите за него – должни сте да го направите МАКАР ОВА!“

Тед Гондер (29) е татко на три деца. На 24-годишна возраст, тој никогаш не сонувал да основа семејство од три деца со сопругата Френсис, и научил многу во сето ова.
Со искрена објава, тој открил што би му порачал на својот помлад себе. Ова е всушност порака до сите татковци за тоа како да се однесуваат со партнерката од позитивен тест за бременост, па дури и подоцна, кога ќе пристигне бебето.
“Жената има бебе во стомакот цели девет месеци. Затоа вие ја носите на стомак девет месеци кога и да имате можност. Не само што ќе и помогнете да се опорави, туку и ќе се поврзете со вашето бебе, како што не можете ни да замислите”, напиша Тед


My wife posted this on Instagram the other day and it resonated with a lot of folks so I'm re-sharing here. It's about…

Gepostet von Ted Gonder am Montag, 26. August 2019


“Жeните дојат и тоа е прекрасно и ги исполнува, но исто така и ги исцрпува. Затоа, променете ја секоја пелена што можете. Од првата па понатаму. Брзо ќе заборавите дека тоа е одвратно и вашата сопруга нема да може да се жали дека сте далеку и не ја поддржувате“, додал тој.

Потоа, тој рекол наутро да ги дочекате вашите партнерки со чаша бескофеинско кафе.
„Таа беше будна цела ноќ и го храни своето бебе и тоа ќе и помогне да го започне денот“, рекол тој.
Покрај тоа, наведува дека е важно на подобрата половина да и се каже дека е убава затоа што жените се критични за своето тело по раѓањето и несигурни.
“Потсетете ја дека е суперхерој! Таа буквално ги преместила сите органи во неа, и таа доби 20 килограми за да го донесе детето на светот што е вашиот подарок. Помогнете и да ги надмине проблемите и да се фокусира на позитивни цели”, вели Гондер.


Thank you, my love, for our beautiful children. Thank you for your family and relationship vision and belief in what we…

Gepostet von Ted Gonder am Dienstag, 13. August 2019

Неговиот последен совет не е помалку важен од претходните четири.
„Хормоните лудуваат и пред и по породувањето. Понекогаш таа нема да биде сета своја и ќе каже работи што воопшто не би ги изговорила, доколку не биле под влијание на хормоните. Запомнете дека сега мора да бидете карпа. Таа анбргу ќе биде онаа старата и сигурно сакате да ви биде благодарна што сте јаки кога таа не е“, заклучил тој.
Неговата објава привлече голем број реакции, а на Тед му се заблагодариле и многу странци поради емотивната порака што ја пренел.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ГЛАВНИОТ ВИНОВНИК ЗА СТУДЕНОТО ВРЕМЕ КОЕ ДОАЃА Е ПОЧЕТОКОТ НА ЛАДНАТА “ЛА НИЊА” Подгответе се за невреме, дожд, снег и снежна покривка

Метео прогноза на Славчо Попоски: Почитувани наши, сите ние веќе знаеме дека веќе од денес, …