Tag Archives: односи

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА ПОВЕЌЕ БРАТСКА ЉУБОВ: „Вилијам е многу вознемирен поради интервјуто со Хари и Меган!“

Иако принцот Вилијам сè уште се надева дека еден ден ќе ја поправи врската со неговиот брат, тоа не изгледа веројатно во моментот. Тој бил лут на Хари за сите коментари што ги кажал во интервјуто со Опра Принцот Вилијам е многу вознемирен од интервјуто што Меган Маркл и принцот …

Повеќе »

ИСКУСТВА – Правилото 3х3 кое ќе ви го спаси бракот!

Родителството ја менува секоја врска Откако минале цел месец испробувајќи го правилото 3х3, парот бил изненаден од тоа колку им се смениле животите, а исто така тврдат дека незадоволството што полека го уништувало нивниот брак исчезнало. Родителството ја менува секоја врска. Времето кое обично го поминувате заедно се претвора во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секое лице во врска треба да го погледне филмот „Малколм и Мари“

Хит филмот на Нетфликс „Малколм и Мари“ е како театарска претстава. Има само двајца актери, дејството се одвива во една куќа и е снимено во црно-бела техника. Всушност, да не беа главните актери – Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон, сè ќе беше како да сте заглавени еден час и 46 …

Повеќе »

(ФОТО) Открила дека сопругот после 15. години брак и рекол дека е хомосексуалец: „Сега сме најдобри пријатели!“

ЖЕНА од Велика Британија чиј сопруг откри дека е хомосексуалец по 15 години брак открила дека го надминала скршеното срце и станала најдобар пријател со бившиот. Каролин Хобди од Северен Јоркшир вчера се појави во шоуто „Steph’s Packed Lunch“, каде зборувала за тоа како го преболела чувството дека целиот нејзин …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13. милиони прегледи: Мајка ја снимала реакцијата за бременоста на 17. годишната ќерка и станала хит!

Никол Хенеси, е мајка на три деца од САД, која неодамна отиде вирално на TikTok, откако го сподели начинот на кој реагирала на бременоста на нејзината ќерка тинејџерка. Видеото го погледнале повеќе од 13. милиони луѓе за помалку од една недела, а многу коментатори, вклучително и голем број лекари, биле …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИСТИГНУВА БИОГРАФИЈА НА ПАРОТ – Книга која ќе ги уништи односите: „Хари е виновен, не Меган!“

Следниот месец ќе биде објавена биографија на војводата и војвотката од Сасекс, а авторите на книгата посочуваат дека, од сигурни извори дознале, дека Хари сакал да ги напушти своите должности и да оди колку што е можно подалеку од неговите поранешни членови на семејството. Принцот Хари (35) бил фрустриран од …

Повеќе »

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат да одат на многу состаноци, но во одреден момент врската не напредува понатаму. Но, не секој маж е доволно силен да застане рамо до рамо со паметна жена. Тоа е мислењето на Ранија Наим, која …

Повеќе »

Порака за добар почеток на денот: „Ајде барем еден ден ако немаме ништо добро за кажување да премолчиме и да се сакаме, да шириме љубов…“

„Се што ни треба е љубов“ се вели во една песна…Па зошто тогаш да ја избегнуваме љубовта? За потребата од љубов во ова наше време – невреме на својот профил на Фејсбук пишува и Кристина Петровски Арнаудова: „Мислевме дека ова што ни се случи ќе не направи подобри луѓе, ама всушност …

Повеќе »