Tag Archives: односи

За два дена почнува катастрофа: Затемнувањето во знакот Скорпија ни носи прекин во односите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веќе на петти мај имаме полна Месечина и затемнување во знакот на Скорпија, што освен спротивставување со Сонцето, создава опозиции и со ретроградниот Меркур и Уран од знакот Бик. …

Повеќе »

Љубовен хороскоп за 2023 година: Лавовите ги чека страсно лето, Рибите се среќаваат со вистинската љубов!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ракови, почетокот на годината ќе ви биде напорен, но од средината на март љубовта буквално ќе биде во воздух. Во принцип, ве очекува одлична сезона на поволни промени. Девица, …

Повеќе »

Истражувањата покажуваат: Зошто жените лудуваат по мажи кои се помалку привлечни?

Мажите со просечен изглед стануваат поатрактивни ако се имагинативни, креативни. Меѓутоа, кај жените ситуацијата е нешто поинаква, како што покажало истражувањето. „Се чини дека креативните жени со помалку привлечно лице се некако казнети од општеството“, вели Кристофер Воткинс, психолог од Универзитетот Абертај во Шкотска, кој го предводел тимот што го …

Повеќе »

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна врата. Го слушавме ова безброј пати во текот на животот, но дали навистина го применуваме? Во животот, најчесто во емотивните врски, понекогаш забораваме дека комуникацијата е клучот за се. Ако знаевте дека 3. зборови можат …

Повеќе »

Мали совети кои можат многу да значат во бракот: Имајте на ум дека никој не е совршен

Многу парови ги започнуваат љубовните врски мислејќи дека ги очекуваат само среќни моменти. Истото важи и за многумина кои стапуваат во брак. Порано или подоцна, повеќето од нив сфаќаат дека љубовните врски не се само мед и млеко, туку сериозно ангажирање. Всушност, кога ќе размислите за тоа, ништо вредно не …

Повеќе »

Што им е на мажите најпривлечно кај жените, а не е изгледот

Интересно истражување покажало дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. И покрај сите квалитети кои влијаат на тоа дека некој ни се допаѓа, примитивните инстинкти не можат да се игнорираат и денес, велат научниците. Имено, една студија во која учествувале 400 луѓе покажала дека на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Главен проблем – Брачна советничка открила на што најмногу се жалат жените за време на терапијата

Брачната советничка Корин Волер од Минесота открила на што најмногу се жалат жените кога се во прашање проблемите во нивната врска. Имено, според нејзиното мислење, она што најмногу им пречи на жените е тоа што секогаш мораат да им кажат на своите сопрузи што да прават кога се обидуваат да …

Повеќе »

Сè за ФИКСНИТЕ ЗНАЦИ, лојалните пријатели на зодијакот: Тие ВНЕСУВААТ РАМНОТЕЖА во хаотичните односи

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се оние кои секогаш ќе ви помогнат да продолжите напред… Веројатно го знаете вашиот Сончев знак, но дали го знаете модалитетот на вашиот знак? Во астрологијата, знаците на …

Повеќе »

5. најчести причини зошто луѓето раскинуваат со партнерите кои сеуште ги сакаат!

Најтежок дел од секој љубовен однос е раскинувањето, дури ако и’ сами сте го иницирале Љубовта е се, само не едноставна. Но, најтежок дел од секој љубовен однос секако е прекинувањето, дури ако и самите сте го иницирале. Кога говориме за него, често прво помислуваме на неверство, голема кавга или …

Повеќе »