Tag Archives: внимание

(ФОТО) ОВАА НЕСРЕЌА МУ ГО ПРОМЕНИЛА ЖИВОТОТ – ХОЛИВУДСКИОТ УБАВЕЦ ЗА ВЛАКНО ЈА ИЗБЕГНАЛ СМРТТА! Откако паднал од трети кат, можел да остане ТРАЈНО ПАРАЛИЗИРАН: „Бев УНИШТЕН!“

Ѕвездата на филмот „Господар на прстените“, Орландо Блум, на Инстаграм сподели фотографија на која носи протеза за грб и ја раскажал застрашувачката приказна за тоа како за влакно ја избегнал смртта и трајната парализа. „Ова сум јас, во 1998 година, околу три месеци откако паднав од третиот кат и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на Кејт Мидлтон на расплаканото девојче го воодушеви светот: „Не грижи се, мило ми беше“

За време на прошетката непосредно пред концертот во чест на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, Кејт Мидлтон се сретнала со обожавателите, а многумина биле воодушевени од глетката на принцезата од Велс и девојчето што плачело. Кога Кејт се приближила до толпата надвор од Виндзор, девојчето се расплакало. Принцезата потоа и …

Повеќе »

Хороскопски знак кој има најголема самодоверба: Сакаат да бидат во центарот на вниманието

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СПОРЕД астрологијата, Лавот е хороскопскиот знак кој обично има најголема самодоверба. Луѓето родени во овој знак честопати се многу сигурни во себе и во своите способности. Нивната харизма и …

Повеќе »

Терапевт споделува голема грешка што ја прават паровите, а која ја „убива“ врската: Забораваме на ова

Не размислуваме многу кога се караме Терапевт споделува голема, вообичаена грешка што ја прават паровите што ја повредува нивната врска. Брачната и семејната терапевтка, која има повеќе од две децении искуство, тврди дека повеќето парови кои доаѓаат кај неа за помош го имаат истиот заеднички проблем. Таа вели дека многу …

Повеќе »

Пазете се од нив: Ова се најдволичните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој од нас одвреме-навреме кажува лага. Сите понекогаш носиме лажен став за да напредуваме на работа или во личниот живот, но за некои луѓе ова однесување е вообичаено. Самите …

Повеќе »

(ФОТО) Во преден план е насмевката – многумина мислат дека на светот нема поубава жена од неа

Нежниот изглед на нејзиното лице, долгата коса и сонливите очи го воодушевија светот кога ја видовме во спотот за песната „Crazy“ на групата „Аеросмит“. Таа и денес не се оддалечила од таа убавина и харизма. Лив Тајлер (45) се појавила на забавата на Stella McCartney X Adidas во Лос Анџелес …

Повеќе »

(ФОТО) ПСИХОЛОШКИ ТЕСТ: Кој симбол најмногу ви привлече внимание

Погледнете што ви треба за да напредувате Дали сте се обидувале да сфатите што точно ви треба за да го покренете вашиот живот и да напредувате? Дали нешто ве мачеше во претходниот период? Овој тест ќе открие како навистина стојат работите. Кој симбол најмногу ви го привлече вниманието? 1. Лав …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ПОЧЕСТИЈА СО ГОЛОТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Познатите дами ја одбележаа годината со ХРАБРИ ИЗДАНИЈА! Ова се најбезобразните Фустани за 2022 година

Факт е дека многу познати дами не се двоумат да облечат нешто што ќе привлече внимание. Па со самото тоа, фустан кој ќе покрие само одредени делови од телото, па дури ниту тоа, е вистинскиот избор во кој ќе се појават. Ви ги претставуваме топ 10-те „голи“ фустани по наш …

Повеќе »

(ФОТО) Твитер гори поради новите слики на Никол Кидман, нејзините мускули ја однеле наградата

Актерката Никол Кидман се појави на насловната страница на „Perfect magazine“ и ја покажа својата, како што многумина би рекле, извајана фигура. Секој мускул на нејзиното тело е видлив, а крајната цел на фотографијата е да прикаже силна и стабилна жена во денешната популарна култура – од модниот свет до …

Повеќе »