(ФОТО) НЕ ПОЧЕСТИЈА СО ГОЛОТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Познатите дами ја одбележаа годината со ХРАБРИ ИЗДАНИЈА! Ова се најбезобразните Фустани за 2022 година

Факт е дека многу познати дами не се двоумат да облечат нешто што ќе привлече внимание. Па со самото тоа, фустан кој ќе покрие само одредени делови од телото, па дури ниту тоа, е вистинскиот избор во кој ќе се појават.

Ви ги претставуваме топ 10-те „голи“ фустани по наш избор во 2022 година.


Лејди Викторија Херви

This image has an empty alt attribute; its file name is lejdi-viktorija-hervi-680x1024.jpg


Британската аристократка во ноември на доделувањето на Британските модни награди се појави во краток црн кадифен фустан со шлицови на страна, но и длабоко деколте и голи раменици, кои ја истакнаа нејзината убава и витка фигура.

Бела Торн


This image has an empty alt attribute; its file name is bela-torn-1-651x1024.jpg

Бела Торн, поранешната ѕвезда на Дизни, се појави на црвениот тепих на премиерата на филмот „Morbius“ во април во фустан кој беше дизајниран да создаде оптичка илузија која ги натера сите да помислат дека актерката пристигнала целосно гола.

Ким Кардашиан


Ким на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се истакнува со својата фигура облечена во фустан со отворен грб.

Ешли Греам


Овој пат таа го запали светот со разголениот фустан во кој навистина изгледа неверојатно, а кој е толку смел што ниту многу послаби дами не би се осмелиле да го облечат. Изборот паднал на долг фустан од црна, светкава, целосно проѕирна мрежа со необични ракави и качулка. Таа ја одбрала оваа комбинација за да го прослави роденденот на својата пријателка Тори Кели.

Наташа Поли

This image has an empty alt attribute; its file name is natasa-poli-680x1024.jpg

Во мај, во Кан, каде што се одржува хуманитарна вечера за време на филмскиот фестивал, Наташа се појави во долг црн фустан полузатворен напред, во кој ја истакна својата прекрасна фигура.

Синди Бруна

This image has an empty alt attribute; its file name is sindi-bruna-682x1024.jpg

Познатата манекенка на филмскиот фестивал во Кан се појави и во долг црн елегантен фустан, кој беше исечен од вратот до колковите напред.

Џенифер Лопез

This image has an empty alt attribute; its file name is jenifer-lopez-1-803x1024.jpg

Џеј Ло во јуни се појави на црвениот тепих на светската премиера на филмот „Halftime“ на отворањето на фестивалот Tribeca во Њујорк.
Таа блескаше во смел црн фустан со проѕирни делови на градите и колковите.

Емили Кери

This image has an empty alt attribute; its file name is emili-keri-682x1024.jpg

На европската премиера на филмот „House of the Dragon“ која се одржа во Амстердам, Емили се појави во зелен фустан со многу исечоци и низок струк.

Џулија Фокс

This image has an empty alt attribute; its file name is dzulija-foks-682x1024.jpg

Холивудската актерка во септември се појави на престижната прослава на магазинот „Harper’s Bazaar“ во Њујорк, каде што облече краток, целосно проѕирен фустан со сребрени конци од материјал кој наликуваше на цврста, пластична кеса, што им даде на љубопитните јасен увид во тоа какви гаќи носи актерката, додека немала ниту градник на себе.

This image has an empty alt attribute; its file name is dzulija-foks-1.jpg
Ова нејзино издание воопшто не изненадува, бидејќи е позната по таквиот стил на облекување.

Кејт Мос

This image has an empty alt attribute; its file name is kejt-mos-712x1024.jpg
Познатата манекенка во ноември годинава се појави во многу ризичен фустан, на забава која таа ја организирала во престижен клуб.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на книга „Лексикон на странски сликари во Македонија во периодот 1850-1950 година“

Во организација на Комората на овластени архитекти и овластени инженери, денес, со почеток во 18:00 …