Tag Archives: глумици

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА ТОП 100 – Американска манекенка ја добила титулата најубаво лице на светот за 2022 година

Титулата најубаво лице на светот за 2022 година ја заработила американската манекенка Јасмин Тукс, позната по работата за Victoria’s Secret . Од 1990 година, платформата TC Candler и комисијата од независни критичари составуваат листа на 100 најдобри лица на годината, а поранешниот ангел на Victoria’s Secret , Јасмин Тукс е …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ПОЧЕСТИЈА СО ГОЛОТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Познатите дами ја одбележаа годината со ХРАБРИ ИЗДАНИЈА! Ова се најбезобразните Фустани за 2022 година

Факт е дека многу познати дами не се двоумат да облечат нешто што ќе привлече внимание. Па со самото тоа, фустан кој ќе покрие само одредени делови од телото, па дури ниту тоа, е вистинскиот избор во кој ќе се појават. Ви ги претставуваме топ 10-те „голи“ фустани по наш …

Повеќе »

(ФОТО) ТИЕ СЕ НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА СП: Едната ја носи титулата најубаво тело на планетата, а другата позирала за „Плејбој“

Светското првенство во Катар ги донесе на трибините најубавите жени на фудбалерите од целиот свет, а ова се само дел од нив. Светското првенство во Катар трае веќе една недела, а освен игрите, би се рекло дека големо внимание привлекуваат и девојките и сопругите на фудбалерите. Од трибините ги бодрат …

Повеќе »

(ФОТО) Чорапи со сандали и уште многу нешта: Модни катастрофи што ја одбележаа 2021. година

Чорапите со сандали се секогаш модно промашување, па се прашуваме зошто некои ѕвезди се уште инсистираат на тоа. Според изборот на странскиот сајт „Wonderwall.com“, ви претставуваме пет комбинации на облека на познатите ѕвезди кои неславно завршија како модно промашување во 2021. година. Хејли Бибер Чорапи со сандали? Иако познатата манекенка …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на Мишел и Ивет од серијата „Ало, ало!“? И’ денес тие се пријателки!

Актерката која ја глумеше Мишел во популарната серија “Ало, ало!” овие денови го прослави својот 69 -ти роденден, а честитките и ги испрати на Инстаграм поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет. View this post on Instagram A post shared by Stuart …

Повеќе »

(ФОТО) Во култната серија „Игри на престолите“ играле дури шест глумици од филмови за возрасни

Креаторите на серијата ангажирале актерки за улоги кои бараат експлицитна голотија, кои немаат проблем да се соблечат пред камерата. За да може „Игра на тронови“ да биде што е можно поавтентична, креаторите на серијата не оставиле ништо на случајот, а ние тоа го сфативме досега. Но, она што е помалку …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Жените и црните актери и ’понатаму се потценети во Холивуд

Жените и денес се присутни на филмот но состојбата се влошува кога станува збор за режијата, а тоа е после придуцентите и директорите на студијата највлијателна професија во филмската индустрија. Студијата која пет години ја спроведувал Универзитетот УКЛА констатира дека „јавноста повеќе сака филмови и телевизиски програми со глумци од …

Повеќе »

(ФОТО) Запознајте го секси внукот на Чарли Чаплин: Кевин е манекен!

Роднината на Кевин, Оона Чаплин, посебно внимание привлекла со улогата во серијата „Игри на престолите“ каде ја отелотворила Талиса Старк. Во седмата епизода се соблекла гола за „жешки сцени“ на секс… Легендарниот глумец и комичар Чарли Чаплин умрел во 88. година, а во текот на животот имал бројни афери. Се …

Повеќе »