Tag Archives: пејачки

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА ТОП 100 – Американска манекенка ја добила титулата најубаво лице на светот за 2022 година

Титулата најубаво лице на светот за 2022 година ја заработила американската манекенка Јасмин Тукс, позната по работата за Victoria’s Secret . Од 1990 година, платформата TC Candler и комисијата од независни критичари составуваат листа на 100 најдобри лица на годината, а поранешниот ангел на Victoria’s Secret , Јасмин Тукс е …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ПОЧЕСТИЈА СО ГОЛОТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Познатите дами ја одбележаа годината со ХРАБРИ ИЗДАНИЈА! Ова се најбезобразните Фустани за 2022 година

Факт е дека многу познати дами не се двоумат да облечат нешто што ќе привлече внимание. Па со самото тоа, фустан кој ќе покрие само одредени делови од телото, па дури ниту тоа, е вистинскиот избор во кој ќе се појават. Ви ги претставуваме топ 10-те „голи“ фустани по наш …

Повеќе »

(ФОТО) Чорапи со сандали и уште многу нешта: Модни катастрофи што ја одбележаа 2021. година

Чорапите со сандали се секогаш модно промашување, па се прашуваме зошто некои ѕвезди се уште инсистираат на тоа. Според изборот на странскиот сајт „Wonderwall.com“, ви претставуваме пет комбинации на облека на познатите ѕвезди кои неславно завршија како модно промашување во 2021. година. Хејли Бибер Чорапи со сандали? Иако познатата манекенка …

Повеќе »

DISTRIKT NEW RISING STAR ги бара музичките таленти

Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан со новиот проект DISTRIKT NEW RISING STAR, е во потрага по неоткриени музички таленти. Хотелот со отворен повик ги повикува сите талентирани музичари кои имаат желба за успех и кои сакаат да бидат слушнати и откриени, да се пријават и со тоа …

Повеќе »