(ФОТО) Чорапи со сандали и уште многу нешта: Модни катастрофи што ја одбележаа 2021. година

Чорапите со сандали се секогаш модно промашување, па се прашуваме зошто некои ѕвезди се уште инсистираат на тоа.
Според изборот на странскиот сајт „Wonderwall.com“, ви претставуваме пет комбинации на облека на познатите ѕвезди кои неславно завршија како модно промашување во 2021. година.

Хејли Бибер


This image has an empty alt attribute; its file name is hajli-biber.jpg

Чорапи со сандали? Иако познатата манекенка на модерен начин искомбинирала црна кожна јакна со хеланки, сепак може да се забележи дека изборот на чевли, според пишувањето на споменатата страница, не е многу славен избор.


Камила Кабељо

This image has an empty alt attribute; its file name is kamila-kabeljo.jpg


Друг моден неуспех беше комбинацијата на облека на музичарката Камила Кабељо. Имено, пејачката успеала горниот дел од необичниот колоритен дизајн да го спои со сини, широки фармерки, а можеби ова е тексас здолниште. Работата да биде уште полоша, носела, како што се гледа од фотографијата, детска чанта.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …