Tag Archives: ѕвезди

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите од серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ забележа голема популарност кај нас. Заплетот на драмата го следи животот на султанот Сулејман кој во своето 46-годишно владеење ја изградил Отоманската империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите од серијата се опишани како сложени, а некои од нив ги „купиле“ срцата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТИШЛЕ НА КОНЦЕРТ ПА СЕ СТЕПАЛЕ: Македонските ѕвезди сведоци на тепачка – никој не знае зошто нашинците одеднаш започнале со пресметки!

Видео снимка од тепачката во која не се знае кој по кого удира, веќе се објавува на социјалните мрежи. Долгонајавуваниот концерт во Швајцарија на 11-ти март, на кој настапија повеќе наши популарни фолк пејачи заврши неславно, со масовна тепачка во публиката. Додека голем број од гостите на концертот меѓусебно се …

Повеќе »

(ФОТО) Откриени ВОДИТЕЛИТЕ на овогодинешниот Евросонг: Станува збор за големи меѓународни ѕвезди

Изборот за песна на Евровизија ќе се одржи во Ливерпул, а откриено е кој ќе го води шоуто. View this post on Instagram A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) Хана Вединг, британска пејачка и актерка, најпозната по улогата на Ребека Велтон во серијата „Ted Lasso“, е водителка на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДБЕЛЕЖАА ГОЛЕМ НАСТАН – Ги одбравме химните на Светското првенство низ годините, од кои некои се хитови кај публиката и денес

Светското првенство официјално започнало во 1930 година, но дури 60 години подоцна ФИФА почна да ги прифаќа песните што ќе станат официјални химни на глобалниот фудбалски турнир, кој се одржува на секои четири години. Ги одбравме хитовите кои ги одбележаа изминатите години. Без разлика која од нив била најпопуларна и …

Повеќе »

10. ПОЗНАТИ ЖЕНИ И НИВНИТЕ ОМИЛЕНИ ПАРФЕМИ: Откријте кои мирисни ноти ги бираат Наоми, Мадона, Бијонсе, Џеј Ло…

Издвоивме 10. познати и успешни жени и нивните омилени парфеми. Кога ќе се заљубиме во парфем, тој некако станува наш заштитен знак. Елеганцијата секогаш се поврзува со парфемот, а тој претставува моден додаток на невидлив и врвен начин, како што рекла Коко Шанел, првата дизајнерка која лансираше мирис под нејзиното …

Повеќе »

Доколку сте родени во овој хороскопски знак, до крајот на годината ве очекувааат многу пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ВТОРАТА половина од 2022 година би можела да биде добра за повеќето хороскопски знаци, но никој нема да се збогати како Девиците. Накратко – сè што е поврзано со …

Повеќе »

Сè што ќе допрат претвораат во „злато“: На овие хороскопски знаци материјалното БОГАТСТВО им е запишано во ЅВЕЗДИТЕ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите велат дека на овие знаци богатството едноставно им е запишано во ѕвездите! Дали сте меѓу нив? Овен Лидери, водачи кои секогаш се на првата линија. Тие не се …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци веројатно ќе умрат сиромашни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АКО се надевате дека еден ден ќе се збогатите и дека на наследниците ќе им оставите огромни суми пари, текстот пред вас можеби ќе ви ги поремети надежите. Според …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Реакции на полувремето на Супер Боул: „Ова беше најдоброто музичко шоу досега“

„НАЈДОБРОТО музичко шоу во историјата на Супер Боул“, е коментарот што најчесто може да се види по шоуто на полувремето на овогодинешниот Супер Боул. Настапиле Еминем, Др. Дре, Кендрик Ламар, Снуп Дог и Мери Џеј Блајџ и 50 Сент и Андерсон Пак. MARY. J. BLIGE. 👑 #PepsiHalftime pic.twitter.com/jRKg9F1ELV — NFL …

Повеќе »