(ФОТО) „Ме понижуваа поради големите гради, посебно жените!“

Манекенката од Велика Британија, Емили Хоторн (20), тврди дека доживеала страшен напад на паника, бидејќи нејзините следбеници ја навредувале во коментарите под објавата во која промовирала еден ресторан.


View this post on Instagram

A post shared by EMILLY HAWTHORNE (@emillyhawthorne)


На фотографијата, Емили носи фустан со длабоко деколте, па нејзиното деколте бил во преден план.
Јапонскиот ресторан „Маки и Рамен“, кој таа го промовирала, издало соопштение со кое ги осудило коментарите со јасна порака дека „жените можат да јадат во домовите облечени во она во што се чувствуваат удобно“.
Моделот сакал, како што рече, да „исчезне од лицето на земјата“ и било непријатно изненадена од коментарите што и ги оставиле жените:


„Ги погледнав коментарите под фотографијата и бројот на негативни коментари за мене беше навистина шокантен. Физички се тресев. Имав напад на паника и мислев дека сакам да се стуткам и да исчезнам. Она што беше ужасно беше што повеќето од коментарите беа објавени од жени кои пишуваа непристојни работи и ги означуваа своите пријатели. Секогаш мислев дека жените треба да ги поддржуваат другите жени, па беше ужасно да се видат нивните злобни коментари”, рекла Емили за The Sun

Ова не е првпат Емили да наиде на вербална злоупотреба. Имено, нејзините врсници ги исмејуваа нејзините фотографии од Фејсбук, поради што го напушти училиштето кога имала само 15. години.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …