Tag Archives: навреди

(ВИДЕО) СРАМОТА – Браќата Јокиќ го провоцирале и пцуеле Џек Николсон (86). Погледнете ја сцената од салата

ДЕНВЕР НАГЕТС ги совладаа Лејкерс со 119:108 во Лос Анџелес и поведоа со 3:0 во финалната серија од Западната конференција на НБА. Џамал ​​Мареј постигна 37 поени за Денвер и додаде шест асистенции и седум скока, додека Никола Јокиќ постигна 24 поени, осум асистенции и шест скока.По некое време натпреварот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СКАНДАЛ ВО МАДРИД – Валверде може да се извлече без казна откако нокаутираше играч на Виљареал, се огласиле и настраданите

Фудбалерот на Реал, Федерико Валверде, по мечот во Мадрид го удрил со тупаница играчот на Виљареал, Алекс Баена, но асот на кралскиот клуб може да се извлече без санкции. По натпреварот се случил инцидент на паркингот пред стадионот, а телевизијата El Chiringuito се приближила до Баена, на чие лице се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ И Е ГРИЖА ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ ЗА НЕА: Пејачката долго време била малтретирана, сега пука од самодоверба, а ОВА и помогнало

Откако наполни четириесет години, пејачката призна дека многу размислувала за себе и за својот живот и дека дошла до сознание дека престанала да биде ранлива! Кристина Агилера (42) конечно престанала да се грижи што мислат другите за неа и денес е благодарна за секој момент од нејзиниот живот. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со години трпела навреди, а потоа се кренала „како феникс од пепел“: Поранешната мисица повторно блеска!

Актерката Пријанка Чопра неодамна се појави на премиерата на ТВ серијата „Цитадела“ на Амазон во Мумбаи во друштво на својот колега Ричард Маден. View this post on Instagram A post shared by Priyanka (@priyankachopra) За таа прилика, оваа 40-годишна актерка носеше гламурозна тиркизна креација на модната куќа Версаче, а целиот …

Повеќе »

Терапевт споделува голема грешка што ја прават паровите, а која ја „убива“ врската: Забораваме на ова

Не размислуваме многу кога се караме Терапевт споделува голема, вообичаена грешка што ја прават паровите што ја повредува нивната врска. Брачната и семејната терапевтка, која има повеќе од две децении искуство, тврди дека повеќето парови кои доаѓаат кај неа за помош го имаат истиот заеднички проблем. Таа вели дека многу …

Повеќе »

АКО НЕКОЈ СЕ ОБИДЕ ДА ВЕ ПОНИЖИ КАЖЕТЕ МУ 1 ЗБОР: Трикот на Фројд кој ќе ви помогне да ги победите злите и расипани луѓе

Фројд верувал дека е доволно мирно да и го кажеш овој збор на злобната личност која сака да ве повреди Зигмунд Фројд сигурно знаел да препознае глупави луѓе, но тоа не му помогнало сам да ја пронајде среќата во бракот. Сепак, мора да го земете неговиот совет како да се …

Повеќе »

(ФОТО) На Кристина Еплгејт, глумицара болна од мултиплекс склероза, хејтер и рекол дека има „лош пластичен хирург“, таа „дрско му вратила“

АКТЕРКАТА Кристина Еплгејт се бори со хејтерите. Таа на Твитер објави дека некој ја обвинил дека направила „лоша пластична операција“. View this post on Instagram A post shared by RTL Exclusiv | RTL (@rtl_exclusiv) Му вратила на мразителот „Не изгледаш така поради мултиплекс склероза, туку поради пластичен хирург. Ти си …

Повеќе »

(ФОТО) Што најмногу ни недостасува денес? Опуштање! Сето тоа ќе го најдете во групата „Луда Соба“ на Фејсбук

Кога ќе се спомне Фејсбук најчесто поомислуваме на главнито ѕид каде секој „става“ што сака и колку сака, без пардон кон никого – па дури и навредливи содржини. На многумина тоа им пречи па го избегнуваат овој ѕид кој колку што може да информира уште повеќе може и да не …

Повеќе »

(ФОТО) „Ја мразам, сонувам за денот кога ќе парадира гола“

Англискиот новинар Џереми Кларксон морал да се извини за колумната што ја напиша за „The Sun“ за Меган Маркл.Колумната кренала голема прашина бидејќи Кларксон бил исклучително сликовит во опишувањето на омразата кон британската војвотка. Би-би-си пишува дека регулаторното тело Ипсо примило повеќе од 6.000 поплаки за контроверзниот текст. The Sun …

Повеќе »