НАЈНОВО

Македонија осамна со снег:Погледнете каде вее утринава

Како што беше најавено веќе од овие утрински часови поради спуштањето на невообичаениот студен воздух од север врнежите од дожд на планините над 1.500 м.н.в има врнежи од снег каде се формира снежна покривка. Особено снег паѓа во северозападните планински предели па така ова утро под вистинска снежна бајка осамна …

Повеќе »

Тажна вест за обожавателите: Новата сезона на „Игри на престолите” ќе се снима до лето, првата епизода во 2019 година

Иако новата сезона на мегапопуларната серија „Игри на престолите” ќе има најмалку епизоди досега, продуцентите имаат полни раце работа како и во претходните сезони. Како што откриваат актерите, осмата сезона ќе се снима до идното лето, а емитувањето на првите епизоди ќе започне во 2019 година. Лијам Канингам, кој го …

Повеќе »

(ФОТО) Од породување во мини фустан: Еве како изгледа Јована Јоксимовиќ четири дена од породувањето!

Водителката Јована Јоксимовиќ во неделата навечер во една приватна клиника во Белград на свет ги донела близначките Ана и Срна. Гордиот татко, Жељко Јоксимовиќ, таа вест ја објавил на Твитер, а пред неколку дена организирал и гламурозна забава по повод раѓањето на близначките.

Повеќе »

(ФОТО) За улога се здебелила 20. кг, па се изобличила со пластична операција: Вака денес изгледа Рене Зелвегер

Глумицата денес има 48. години, а изгледа потполно поинаку во однос на почетокот на кариерата… Рене Зелвегер тврди дека немала естетски корекции на своето лице, но нејзините фотографии го покажувале спротивното.

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори?

Во недела од 20. часот на телевизија „Телма“, новите „Фчерашни новости“ ви носат… • Фчерашни истражуваат: Кој е најголемиот проблем на Македонците? • Скандал: Запалено возилото на претседателот на позната месна заедница • Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори Не заборавајте, третата сезона на пародичните вести, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најавуваната, нова, песна од Тоше Проески

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, синоќа беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната е со наслов „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено него“ на плоштадот Македонија и е најава за нов англиски …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најдобрите филмови во 2016. ќе стане телевизиска серија

Исчезнатата порно глумица и двајца приватни детективи кои случајно влетале во случајот – дејствието на филмот „Добри момци“ заинтересирала битни луѓе во Холивуд па тој филм сега станува серија… Продуцентот Џоел Силвер развива нова серија на основа на филмот кој го продуцирал во 2016. година. Станува збор за делото „Добри …

Повеќе »

Викендов не очекува невообичено студен бран: Снежна покривка и до 30. сантиметри

Подгответе се за вистински зимски темпертури…и снег… Утре (06.10.2017) времето во државава ќе биде сончево и топло преку денот со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец кој повремено на некои места ќе се засилува по интензитет. Навечер ќе започне да дува засилен ветер од северен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масакрот во Лас Вегас низ снимка на полициска камера

Снимката на полициската камера открила хаос во Лас Вегас во времето додека полицијата се обидувала да го открие местото од кое доаѓаат куршумите, а посетителите на концертот се обидуваат да ги одбегнат.

Повеќе »