НАЈНОВО

(ФОТО) Тони Цетински испратил порака со сочувство на семејството на мажот кого го прегазил: „Ништо не може да ме утеши“

Несреќата во која прегазил човек Тони Цетински ќе го следи, вели, до крајот на животот. Откако вчера на својот профил на Фејсбук им се обратил на пријателите, денес преку своите блиски изразил сочувство на унесреќеното семејство. „Како, зошто и што да се напише или каже во ваков момент? Како да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја памтите ли Супер бабичката? Знаете ли колку години има денес?

Во дамнешните години имаше серии поради кои улиците остануваа празни…Сите брзаа дома да си ја гледаат омилената серија, а една од нив беше онаа за супербабичката која со своите трикови и чадорот ги „решаваше“ криминалците! Бабичката чиј заштитен знак беше карираната капа со црвена пуфка ни беше една од омилените …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка на „Национален дневник“ читала вест а зад неа се емитувало порно!

Бојана Лилиќ водела „Национален дневник“ на ТВ Пинк, а она што се емитувало зад неа изненадило многумина покрај малите екрани. Кога емисиите се емитуваат во живо се случуваат непредвидени ситуации, а веруваме дека никој од телевизијата не сакал да се случи она што се видело, кога среде „Дневник“ е пуштен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која расплакува и налутува: Ова дете умираше од глад, погледнете како изгледа сега

Светот беше шокиран по објавувањето на снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неисхранетост. Салим бил симбол на страдањето на граѓаните на Јемен кои умираат од глад поради војната. Тогаш имал седум години. Бил неисхранет, исто како и 350.000 јеменски деца. …

Повеќе »

(ФОТО) После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински испратил порака на пријателите

После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински на својот профил на Фејсбук со фотографија им се обратил на пријателите и следбениците. Posted by Tony Cetinski on Sonntag, 5. November 2017

Повеќе »

Снежни врнежи во Македонија – еве каде вееше

Во ноќните часови имаше повремени врнежи од дожд, претежно со слаб, а во југозападните делови и умерен интензитет. Утрово е претежно облачно, врнежите речиси секаде престанаа. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 2 Лазарополе, Крушево, Маврово, 3 Струмица, Кр. Паланка, 4 Ѓуриште, Пожаране, 5 Тополчани, Д. Капија, Тетово, Претор, 6 Виница, Битола, Охрид, Прилеп, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) „Убиство во Ориент Експрес“: Џони Деп пијан ја расипал премиерата

Премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци, беше одржана синоќа во Лондон. Ѕвездите на најновиот и најпопуларниот роман Агата Кристи “Murder on the Orient Express” придонеле лондонската премиера да биде една од најгламурозните во Ројал Алберт Хол. Мишел Фајфер, Џони Деп, Дејзи Ридли, Пенелопе Круз, Оливиа …

Повеќе »