(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турчин во живо на Фејсбук извршил самоубиство бидејќи се противел на венчавката на својата ќерка

Реакциите на татковците за избраниците на нивните ќерки понекогаш се многу чудни. Од несогласување со изборот, до наметнување на своја одлука. Но, она што го избрал Ајхн Узин од Турција е најдрастично од се…

Очаен татко кој се противел неговата ќерка да се омажи без негова дозвола, извршил самоубиство и се се пренесувало во живо на Фејсбук, додека оние кои гледале на сите начини се обидувале да го разубедат.


54. годишниот Ајхан Узин од градот Кајзери во централна Турција, говорел директно во камера за во еден момент да го притисне чкрапалото и падне.
„Збогум, ве оставам и чувајте се, е последната порака која тој ја упатил до најблиските“.
Нешто порано како причина за самоубиството го навел тоа дека неговата ќерка се верила без негова дозвола. Исто така, не сакал ќерката да му биде на погребот.

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ГО НА ВРЕМЕ – Еден симптом кој често се појавува во текот на летото може да биде скриен знак за дијабетес

Дијабетесот е сериозна здравствена состојба предизвикана од високо ниво на шеќер во крвта, а еден …