Tag Archives: во живо

(ФОТО) Се јавила водителката која се онесвестила среде емисија: „Овој пат не е срцето“

Метеоролог од Лос Анџелес, Алиса Карлсон Шварц, се огласи откако ненадејно колабираше за време на утринските вести додека ја читаше временската прогноза, загрижувајќи ги своите колеги. „Благодарна сум што овој пат не беше моето срце. Добив стотици пораки, а тие сè уште доаѓаат, па ако не одговорам, тоа е причината“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ВОДИТЕЛКА И СЕ СЛОШИЛО ЗА ВРЕМЕ НА ПРОГРАМАТА, ПАДНАЛА НА МАСАТА: Колегите не забележале додека не удрила со главата, програмата веднаш била прекината!

Метеоролог на телевизија од Лос Анџелес, Алиса Карлсон Шварс се онесвестила за време на пренос во живо кога ја наведнала главата на пултот, а потоа паднала зад него. Алиса се обидела да се смири и да ја победи несвестицата, но не можела. Отпрвин нејзините колеги не забележале дека и е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Киану Ривс во живо, во емисија, си играл со кученца. Глетката го топи срцето…

ЕДЕН од омилените холивудски актери, Киану Ривс, гостувал во The Tonight Show со Џими Фалон, со кого разговарал за неговиот последен филм „Џон Вик 4“, во кој се појавува речиси десет години откако ја играше главната улога во првиот дел од франшиза. По дискусијата за филмот следел забавен дел од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ОБЈАСНИЛА ПРИЧИНАТА ЗА ДЕБЕЛИНАТА – Селена Гомез одговорила на критиките за нејзиниот нов изглед: „Не сум модел и никогаш нема да бидам!“

Познатата пејачка Селена Гомез неодамна преку социјалните мрежи одговори на критиките за нејзината дебелина, велејќи дека таа не е модел и никогаш нема да биде. Селена Гомез неодамна се појави на доделувањето на наградите Златен глобус, а медиумите и корисниците на социјалните мрежи жестоко го критикуваа нејзиниот нов изглед. Поради …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ НА ​​ЗЕМЈОТРЕС ЗА ВРЕМЕ НА ЈАВУВАЊЕ ВО ЖИВО – Ова сме го виделе само во филмови за катастрофи: Репортер известувал во живо, луѓе оделе по улица, а потоа се урнала зграда

Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени ја погоди областа околу Кахраманмараш Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени по Рихтер денеска ја погоди Турција, по оној од 7,8 што го потресе југоисточниот дел на земјата пред понеделник наутро и во кој според последните податоци загинаа повеќе од илјада луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИНАРКАТА КРИСТИНА СЕ УБИЛА ПРЕД КАМЕРИ: Луѓето останале шокирани кога дознале која е причината за овој ХОРОР

Кристина Чабак била млада репортерка која се самоубила пред камерите во програма во живо. Тогаш никој не знаел дека Кристина со години се борела со депресија и самоубиствени мисли Единственото снимено самоубиство се случило во 1974 година на Флорида. Кристина Чабак, новинарка која со години се борела со депресивни мисли, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ЕМИСИЈА ВО ЖИВО – Симпатичен гаф на Би-Би-Си: Водителката трчала по роботската камера во студиото

Водителката на Би-Би-Си, Викторија Валентин доживеала незгода за време на пренос во живо, а снимката од нејзината „трка“ со камерата ја споделила на Твитер. Необичен проблем и се случил на водителката на британскиот јавен сервис кога една од роботските камери решила да „тргне по својот пат“. Додека првично водителката била …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТОШОП ПРОПАСТ! ПЕЈАЧКАТА СЕ ИЗБЛАМИРАЛА! Фановите остро ја нападнале: „Изгледа како да има 12 години, што и е?!“

Американската пејачка Пола Абдул (60) ги изненадила своите следбеници на Инстаграм со една од последните објави каде изгледа со децении помладо отколку што всушност е.Абдул позирала со Хајди Клум, Жаклин Смит, Парис Хилтон и Кристал Канг Минкоф додека присуствувала на забавата на Кејти Хилтон, а потоа објавила неколку слики на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ КОЛЕГАТА СЕ ЗБУНИЛ – Гаф на српска новинарка: Го помешала црн петок со христијанскиот Велики петок

Отпрвин таа не го разбрала својот лапсус и го повторила неколку пати Новинарката на српската „Прва ТВ“ во живо известувала за попусти по повод црниот петок, но во неколку наврати црниот петок го заменила со христијанскиот празник – Велики петок. Имено, новинарката прво не го сфатила нејзиниот лапсус и го …

Повеќе »