Tag Archives: фејсбук

(ФОТО) Починало саканото куче на Тоше Проески: „Бас денеска отиде кај неговиот сопственик“

Дека Тоше Проески фановите не го заборавија ниту 14. години по неговата смрт, докажаа тажните пораки што ги оставија по веста дека неговото сакано куче – златниот ретривер Бас – починал. „Денес, Бас отиде кај својот сопственик“, стои во објавата на една од страниците на Фејсбук посветена на Тоше. Под …

Повеќе »

ШОКАНТНО – Во срцепарателно ОТВОРЕНО ПИСМО, доктор објаснил зошто го проверува Фејсбук профилот на мртвите пациенти, пред да им ја соопшти веста на родителите!

На првата линија на смртта се наоѓаат доктори кои се само луѓе. Најголемиот предизвик е да се објават лошите вести. Еден од најтешките предизвици со кои се соочуваме во животот е смртта на саканата личност. Но, она што обично не го гледаме е колку е тешко за луѓето што треба …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Останале заглавени во лифт а потоа почнала да надоаѓа вода…

НЕВРЕМЕТО што ја погоди Небраска остави без струја речиси 18.000 луѓе, а тројца жители на зграда во Омаха заглавиле во лифт. „Лифтот почна да се тресе, а водата почна да се надоаѓа“, рекол жителот на Омаха, Тони Лу. „Не знаевме дека подрумот е поплавен, немаше знаци за предупредување, па се …

Повеќе »

(ФОТО) Девојка ги открила триковите за шпионирање на момци на Инстаграм: Доста се застрашувачки!

ЕДНА од новите sвезди на ТикТок е Маргаус Коди, која во своите објави открива како ќе го „зезнете“ алгоритмот на Инстаграм и ќе станете вистински шпиони на оваа социјална мрежа. BuzzFeed пишува дека Маргаус е толку добра во шпионирање момци на Инстаграм што треба да ја ангажира ФБИ, а кога …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е – Луѓето се чудат на фотка од еден хрватски трговски центар:„Сигурно е обложување…“

Обожаватели на Фејсбук страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ веќе се навикнати на фотографии од необични сцени од Далмација, но многумина се изненадиле кога виделе фотографија направена во трговски центар. “Сигурно е облог. Го води момчето на поводник”, стои покрај фотографијата на која се гледа како девојче од позади води …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ Е НАД ДРУГИТЕ – НА ТРАМП МУ ГО УКИНАЛЕ И ПРОФИЛОТ НА ФЕЈСБУК: На претседателот на САД му се заканува бришење на страната поради ова ВИДЕО!

На американскиот претседател Доналд Трамп му е суспендиран профилот на Фејсбук на најмалку две недели – а можеби и на неодредено време. Ова значи дека на претседателот му е забрането да објавува информации на Фејсбук и Инстаграм сè до пренесувањето на власта на Џо Бајден на 20. јануари. Социјалната мрежа …

Повеќе »

(ФОТО) Објавиле дека продаваат користен кауч: Можете ли да забележите каде згрешиле?

КОГА купувате користена стока, тоа носи одредени ризици, особено кога станува збор за предмети што не можете да ги видите во живо. Понекогаш може да добиете ставка што не е на фотографијата, понекогаш е во лоша состојба, а има случаи кога огласите се покажале како лажни. Сличен случај се однесува …

Повеќе »

Тони Цетински се потсети на денот за загинување на Тоше: „Твојата насмевка е надеж која толку многу им треба на сите во денешните чудни и зли времиња!“

На својот профил на Фејсбук Тони Цетински се потсети на денот кога Тоше Проески трајно не напушти… „Долги 13. години, Утре некаде околу ова време не напуштив физички, но само физички брат ми. Не можам да верувам колку многу ти недостасуваш денес и колку е тешко за нас што си …

Повеќе »

Фејсбук забранил негирање на холокаустот

Фејсбук на своите страници го забрани негирањето на холокаустот, нагласувајќи дека е загрижен за растот на антисемитизмот во светот. „Ако луѓето го пребаруваат холокаустот на Фејсбук, ќе започнеме да ги насочуваме кон веродостојни извори за да добијат точни информации“, рече шефот на Фејсбук, Марк Зукеберг, во понеделникот. Тој истакна дека …

Повеќе »