Tag Archives: фејсбук

(ФОТО) Кристијан Рахимовски јавно се простил од својот татко и многумина расплакал: „Татичко, сега одмори, па рокај горе со екипата!“

Скршениот син на пејачот Аки Рахимовски утрово можеше да му напише последна поздрав на татко му и да се заблагодарил на сите кои се со мислите и тагата со него и нивното семејство. По вчерашното трагично и прерано заминување на Аки Рахимовски, пејачот на „Парни ваљак“, утрово неговиот син Кристијан …

Повеќе »

ЗАБОРАВЕНА РОМАНСА – „Ја најдов љубовта на мојот живот на одмор пред 12. години, а сега очајно се обидувам повторно да ја сретнам!“

МАЖ сака да ја оживее својата романса со жена што ја запознал пред 12. години на одмор, откако открил колекција од одамна изгубени љубовни писма. Џордан Скот ја запознал својата сакана додека бил на одмор во Франција пред 12. години и очајно сака повторно да ја најде. Џордан во својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојката параноично се плаши да оди на состаноци: ДНК тестот открил застрашувачка вистина

Корисничка на TikTok тврди дека ДНК тестот ѝ помогнал да открие дека има повеќе од 50. полубраќа или полусестри, поради што станала параноична да оди на романтични состаноци. Изи им објаснила на своите придружници дека тестирањето го направила во 2018. година бидејќи сакала да знае од каде потекнуваат нејзините предци. …

Повеќе »

(ФОТО) ЧОВЕЧКИ – Млад човек нашол плик со пари во Макарска: Во овие тешки и тажни моменти …

Во FACEBOOK групата „барам, купувам, подарувам, продавам МАКАРСКА“, се појавила необична објава. Имено, еден млад човек ги замолил членовите на групата, кои ги има преку 11.000, да му помогнат да најде човек кој изгубил плик со пари. „Најдов плик со име Емир Југо (бомба). Ве молам секој што го познава …

Повеќе »

(ФОТО) Регистерската табличка на Мерцедесот го насмеала Фејсбук, пишуваат: „Може да се врати во село!“

НА ПОПУЛАРНАТА страна „Дневната доза на просечен Далматинец“ на Фејсбук, се појави фотографија од регистрација на автомобил, која насмеа многумина следбеници на страницата. Имено, како што може да се види на фотографијата, на црниот Мерцедес со германски регистарски таблички има букви кои го формираат зборот „брајо“. „Брајо купил Мерџо“, е …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата не го исклучила Фејсбук, сопругот дознал страшна вистина: Јас сум тој што ринта, а таа „ми набива рогови!“

Па со колку од нив ме изневери? За Сет Мегу (33) од Валдоста во САД, светот се срушил за миг. Сè во што верувал се распаднало како кула од песок на ветрот. Сфатил дека неговото идилично семејство е само лага. Имено, една вечер видел вклучен компјутер со отворен Фејсбук профил …

Повеќе »

Паднале Facebook, Instagram, WhatsApp

FACEBOOK, WhatsApp и Instagram „паднале“ и во моментов се недостапни. Ова се услуги под покровителство на Фејсбук, кои, според првите информации, паднаа низ целиот свет. Се урна и Facebook Messenger. Голем број извештаи за недостапност на Фејсбук, исто така, може да се видат на downdetector.com и други слични страници. Проблемите …

Повеќе »

(ФОТО) Починало саканото куче на Тоше Проески: „Бас денеска отиде кај неговиот сопственик“

Дека Тоше Проески фановите не го заборавија ниту 14. години по неговата смрт, докажаа тажните пораки што ги оставија по веста дека неговото сакано куче – златниот ретривер Бас – починал. „Денес, Бас отиде кај својот сопственик“, стои во објавата на една од страниците на Фејсбук посветена на Тоше. Под …

Повеќе »

ШОКАНТНО – Во срцепарателно ОТВОРЕНО ПИСМО, доктор објаснил зошто го проверува Фејсбук профилот на мртвите пациенти, пред да им ја соопшти веста на родителите!

На првата линија на смртта се наоѓаат доктори кои се само луѓе. Најголемиот предизвик е да се објават лошите вести. Еден од најтешките предизвици со кои се соочуваме во животот е смртта на саканата личност. Но, она што обично не го гледаме е колку е тешко за луѓето што треба …

Повеќе »