Tag Archives: свршена

(ФОТО) Таа е во жижата на светската јавност: Направила чудо во историјата на тенисот а свршена е за колешка!

Малку кој до пред некој ден слушнал за британската тенисерка Тара Муг, 479. на ВТА листата. Тара во жижата на јавноста пристигнала после најголемиот пресврт во историјата на тенисот! Таа губела 0:6, 0:5 од Џесика Понш од Франција која тогаш имала и меч топка (30:40), но Тара успеала да победи. …

Повеќе »

(ФОТО) На Ријана од минијатурниот црн фустан скоро се’ и „испопаѓало“

Пејачката го привлекувала вниманието на концертот на Џеј Зи. За таа пригода избрала црн мини фустан кој едвај и ги додржувал облините, а на тоа „нафрлила“ и кожен мантил… Веќе некое време се шушка дека Риана (29) се свршила со милијардерот Хасан Џамал (29), а неодамна била видена со голем …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турчин во живо на Фејсбук извршил самоубиство бидејќи се противел на венчавката на својата ќерка

Реакциите на татковците за избраниците на нивните ќерки понекогаш се многу чудни. Од несогласување со изборот, до наметнување на своја одлука. Но, она што го избрал Ајхн Узин од Турција е најдрастично од се… Очаен татко кој се противел неговата ќерка да се омажи без негова дозвола, извршил самоубиство и …

Повеќе »

Ѕвездата од серијата „Игри на престолите“ запросена со прекрасен прстен

„Рече ’ДА’“ напишал Џо под сликата од прекрасниот прстен кој е навистина уникатен… Вчера младиот музичар Џо Џонас на Инстаграм со обожавателите ја поделил среќната вест, дека неговата девојка Софи Тарнер се согласила да се омажи за него. Станува збор за црвенокосата ѕвезда од хит серијата „Игри на престолите“ за …

Повеќе »