(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок.
Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку што некој можел да замисли.


Апликациите за пораки експлодирале со вознемирени дискусии за тоа што ќе се случи следно. Биле направени планови за да се избегне испраќање на линијата на фронтот.
„Како да се скрши рака“ вчера беше најпопуларното пребарување на Google во Русија, а некои изгледа успеаа да го применат тоа знаење во пракса.

This image has an empty alt attribute; its file name is aplikacija-za-poraki-vo-rusija-jpg.jpg

Антон Герашченко, советник на министерот за надворешни работи на Украина, сподели видео на Твитер на кое наводно се гледа како еден руски млад човек скршил нога на друг за да избегне мобилизација.
Тоа го прави така што скока од скалите на долниот дел од ногата на другарот, предизвикувајќи ужасна и болна скршеница.
Ве молиме имајте предвид, видеото содржи вознемирувачка содржина.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СЕ’ СНИМИЛА И ОБЈАВИЛА – Сцената е тешка за гледање: Трудница во деветти месец ги фатила сопругот и љубовницата на плажа

Американката Кели Смит на TikTok споделила видео на кое се гледа како го нашла својот …