Tag Archives: страв

(ВИДЕО) Две години носела ѓердан што криел голема тајна

Во слободното време се бави со резба и обработува дрво,па Тери од Австралија решил да направи уникатно парче накит за својата девојка Ана за првата годишнина од нивната врска. Во него скрил романтична тајна. И подарил ѓердан што сам го изработил, а таа немала поим дека тој во приврзокот од …

Повеќе »

Ова се најсрамежливите хороскопски знаци: Девицата сака да биде „зад сцената“, а на Лавот воопшто не му е грижа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Срамежливоста може да биде камен на сопнување во постигнувањето на целите. За некои знаци тоа е природно и им треба многу храброст да ја победат, а за некои тоа …

Повеќе »

Се омажила како девица и тоа останала следните 12. години

Кендра Блер пораснала во строго католичко семејство и знаела дека нема да има секс до првата брачна ноќ. Дури кога се омажила се соочила со своите чувства, очекувајќи го првото сексуално искуство. Кога дошол тој посебен момент за неа и нејзиниот сопруг, нешто не било во ред и не можеле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момчето се уплашило од стрижење, па сите фризери во салонот пееле и успеале да го смират!

Стрижењето може да изгледа прилично страшно за децата. Затоа малите деца во салони често плачат, исто како и момчето од виралното видео што кружи на Твитер. Малиот Италијанец не можел да ги задржи солзите откако седнал на фризерската столица, и за да го смират, сите фризери во салонот почнале да …

Повеќе »

Бракот без љубов е како удобен пар чевли: Грди, но не стегаат!

Зошто луѓето остануваат во брак во кој нема ниту љубов ниту нежност? „Свесна сум дека во мојата врска не е се како што замислував, но тој е љубезен со мене и ме почитува. Што ако не најдам подобар партнер и останам сама?” Сигурно веќе сте го слушнале ова од блиска …

Повеќе »

ТИЕ ТЕШКО ИМ ГО ОТВОРААТ СРЦЕТО НА ДРУГИТЕ БИДЕЈЌИ СЕ ПЛАШАТ! Лицата родени во овие три хороскопски знаци имаат фобија од љубов!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Потребно е многу храброст да се отворите пред некого и да се направите ранливи. Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов. Ако сте родени …

Повеќе »

(ФОТО) Џоли отворила Инстаграм профил поради трогателно писмо од Авганистан

Актерката Анџелина Џоли, која исто така е специјален пратеник на Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци, се придружи на социјалната мрежа Инстаграм. Таа има јасна цел – отворила профил „да ги сподели приказните и гласовите на оние од целиот свет кои се борат за своите основни човекови права“. Нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Под куќата пронашле чудни скали: Кога се симнале долу откриле неверојатна тајна!

И нивните следбеници на социјалните мрежи се преплашиле… На видеото, Тиктокерката Маја го следи својот братучед Стивен до подрумот во Питсбург и оди кон вратата со натпис: „Влегувате во пештерата на ваш сопствен ризик“. Храброто дуо ја отворило вратата и ги откриле скалите што водат кон темната пештера. „Мислам дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доставувачка се преплашила од кучето па се обидела да избега преку оградата на терасата

Доставувачите се соочуваат со многу предизвици во текот на целиот ден, а еден од најчестите се кучињата. Ова го покажува видеото кое стана вирално на „ТикТок“, на кое девојка од „Амазон“ која доставувала дошла пред вратата да го предаде пакетот. „Мислев дека нешто не е во ред со неа сè …

Повеќе »