Tag Archives: војна

(ВИДЕО+ФОТО) ПОМОШ – „Лук Скајвокер“ испратил 500 беспилотни летала ВО УКРАИНА – Марк Хамил: „Тие одлучуваат за исходот на војната!“

Американскиот актер Марк Хамил (71), кој се прослави со улогата на Лук Скајвокер во серијата „Војна на ѕвездите“, минатиот месец испратил повеќе од 500. дронови во Украина, што се покажало како еден од главните фактори во војната со Русија што трае скоро осум месеци. Во гостувањето на радиото Блумберг, Хамил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПАРОТ СЕ ЗАПОЗНАЛ НА ФРОНТОТ – Малку поинаква свадба: Украинска снајперистка се омажила во шума, пушката како „моден додаток“

Украинската снајперистка Евгенија Емералд – позната како „Ивана Орлеанка“ од својата земја – се омажила за маж, војник, кого го запознала на почетокот на руската инвазија. Снајперистката и соборецот Евгениј Стипанјук се венчале во петокот во близина на фронтот на церемонија одржана во шума во Харкив. Датумот на венчавката имаше …

Повеќе »

Со секс против Путин: Масовни оргии на ридот над Киев, 15.000 учесници

Ако дојде до тоа дека Владимир Путин навистина ќе нареди испалување на нуклеарно оружје, доведувајќи го човештвото на работ на масовно уништување, апокалипса, се чини дека некои од нив ќе ги поминат последните часови во секс. Имено, порталот „The Sun“ објави дека повеќе од 15. илјади Украинци се претплатиле на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради регрутирањето што го најавил Владимир Путин. Телото на Петунин било пронајдено во близина на зграда откако 27-годишниот музичар снимил видео порака објавена на неговиот канал Телеграм. Во пораката тој наведува дека не сака да убива …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок. Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралицата имала десетици автомобили, но еден и бил омилен

Обожавала ЕКСТРЕМНО да вози, па дури на крајот на минатата година била видена зад воланот на нејзиниот зелен Јагуар. Кралицата Елизабета Втора беше поврзан со возење и автомобили од најмладите денови. Дури и како принцеза, за време на Втората светска војна, таа возела теренски Austin K2/Y. Подоцна за време на …

Повеќе »

(ФОТО) ИМА ЛИ КРАЈ – ВОДЕЛ ОДМАЗДНИЧКА ВОЈНА: Поранешната компанија на Анџелина Џоли го тужи Бред Пит – „украде милиони“

Поранешната компанија на Анџелина Џоли го тужи Бред Пит за 250. милиони долари за наводно кражба на нивниот бизнис со вино. Тужбата била поднесена денес од Nouvel LLC, а доаѓа откако Бред Пит ја тужеше Џоли, тврдејќи дека таа незаконски го продала својот удел во Шато Миравал, француски замок и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА ВОЈНАТА – Олена и Володимир Зеленски позирале за Вог: „Се радуваме на победата на Украина!“

Олена Зеленска и Володимир Зеленски се појавија во новото издание на магазинот „Вог“. Тие зборуваат за нивниот брак и војната во Украина. View this post on Instagram A post shared by Vogue (@voguemagazine) Имено, првата дама на Украина изјавила дека го запознала Володимир во средно училиште. Започнале да се забавуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Официјално е потврдено: Оваа земја ќе биде домаќин на Евровизија 2023 година

ЕВРОПСКАТА радиодифузна унија (ЕБУ) објави официјално соопштение на социјалните мрежи дека улогата на водител на Евровизија 2023 наместо Украина ќе ја преземе Обединетото Кралство. „Сега е официјално: Обединетото Кралство ќе биде домаќин на Изборот за песна на Евровизија 2023 година. Би-Би-Си ќе ги преземе должностите на домаќинот и ќе работи …

Повеќе »