Tag Archives: пораки

КАКО ДА РЕАГИРАТЕ КОГА ЖИВОТОТ НОСИ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ: Мудрата приказна за прстенот на кралот Соломон дава моќен совет!

Приказната за прстенот на кралот Соломон – дава совети како да се однесувате кога ќе се соочите со неволји и проблеми во животот! Животот е патување кое не соочува со различни раскрсници, предизвици, препреки, моменти на радост, но и тага и разочарување. Кога ќе се појават тешкотии, многу луѓе се …

Повеќе »

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и ве мотивираат да продолжите напред со вашите соништа! Зборовите имаат повеќе моќ отколку што можеме да замислиме – некои можат да не ранат, повредат, да не задржат, додека некои лечат, носат мотивација и ве потсетуваат …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок. Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРВТА ЗАМРЗНУВА ВО ВЕНИТЕ – СЕКОЈ ДЕН МУ ПРАЌАЛА ПОРАКИ НА МРТВИОТ ТАТКО, А ТОГАШ ДОШОЛ ОДГОВОР: „Ти ме одржа во живот! Морничава приказна која ги ШОКИРАЛА сите!

Честити Патерсон (23), девојка од Америка која од неговата смрт во 2015. година секој ден испраќала СМС пораки на телефонскиот број на својот покоен татко. Секако, никогаш не очекувала одговор, но како што вели, така и било полесно да се носи со загубата. Таа штом ќе станала, праќала пораки да …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧИНАЛА НА 40 ГОДИНИ – Британската водителка која неодамна почина, им оставила трогателно проштално писмо на своите деца

Британската водителка, која почина на крајот на јуни по битка со ракот на дебелото црево, оставила емотивно проштално писмо посветено на нејзините деца, чија содржина сега и е позната на јавноста. View this post on Instagram A post shared by Deborah James (@bowelbabe) Некои од нејзините животни лекции, водителката на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ПРОНАЈДЕН МАЖОТ КОЈ 4. НЕДЕЛИ НЕ КОНТАКТИРАЛ СО СОПРУГАТА: Фатен со ЉУБОВНИЦАТА во директен ТВ пренос, го видела цела ЗЕМЈА!

Случајот со исчезнувањето на Ален Хосу може да се смета за затворен. По четири недели не контактирање со својата партнерка, мајка на нивната ќерка, тој се покажал на малите екрани, на целата држава, во моментот кога камерата го фатила во друштво на неговата љубовница. Алан во средата ја однел својата …

Повеќе »

(ФОТО) Шмеќерски потег на шпанското чудо: Алкараз се огласил и му испратил порака на Ѓоковиќ

Младиот Шпанец имал една желба во врска со Ѓоковиќ. Познатата „Волшебна кутија“ во Мадрид беше сведок на вистински тениски спектакл. Во полуфиналето на Мастерсот во главниот град на Шпанија, сензационалниот тинејџер Карлос Алкараз го победи Новак Ѓоковиќ по три сета со резултат 6:7, 7:5, 7:6. Во мечот кој траеше три …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандал среде емисија: Актерка рекла дека ПРЕМИЕРОТ и понудил ПАРИ да спие со него, покажала и пораки

Италијанка која глуми во филмови за возрасни тврди дека премиерот на Белгија и испратил понуда, која тогаш ја одбила. Евелин Делаи, убавата италијанска порно актерка (28), на локалната телевизија, за време на емисијата Non è l’Arena, изјавила дека актуелниот белгиски премиер Александар де Кру и понудил четири илјади евра за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка по грешка споделила фотографија од својата ГОЛА ќерка: „Тоа беше најлошото искуство во мојот живот!“

Невиден срам! Мексиканската манекенка Паола Патино се посрамотила поради недостатокот на искуство на нејзината мајка со технологијата. Имено, таа била на одмор на нудистичка плажа, бидејќи е љубител на нудизмот, а и самата сака да е гола во својата куќа. За да се потсети на тој ден на плажа, таа …

Повеќе »