Tag Archives: руси

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина беше шок. Во големите градови, седуммесечната војна на Русија против нејзините соседи секогаш изгледала далечна. Но, штом завршило обраќањето на претседателот Владимир Путин, реалноста ги погодила. Да се ​​биде испратен во битка било поблиску отколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето се бесни поради снимката на која Русите чекаат ред пред продавница: Вака ли протестираат?

БРОЈНИ продавници ги затворија вратите во Русија, а откако популарниот бренд за долна облека Victoria’s Secret го објави истото, Русите брзо се упатија во продавницата за да го направат последниот шопинг. На видеото кое се рашири на интернет се гледа орда Руси кои чекаат во редици пред влезот, а не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЦИ – Надвор било – 40 степени а тие одлучиле да го измијат автомобилот!

Само неколкумина можат да дојдат на таква идеја, а меѓу нив секако и Русите кои стојат зад каналот Garage 54. И’ додека досега тие со голема фантазија редовно покажуваа завидна доза на експертиза во своите тестови, не им требаше многу за овој тест освен екстремно студеното време. Го најдоа во …

Повеќе »

РУСИТЕ НАПРАВИЛЕ ПРЕПАРАТ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ

Руската Федерална агенција за биомедицина направила препарат за третман на коронавирусот заснована на антималаричниот лек мефлокин, соопштила прес-службата на организацијата. Оваа подготовка ги блокира цитопатолошките ефекти на коронавирусот на клеточно ниво и престанува да се размножува, се вели. Покрај тоа, имуносупресивниот ефект на мефлокинот го блокира секое воспаление што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Русите во Сибир за забава им е доволен багер: Еве како ја прославиле ЗИМСКАТА СИБИРИЈАДА!

Се чини дека Сибирците знаат како да се забавуваат. Во чест на затворањето на „Зимскиот Сибир“, жителите на рускиот град Краснојарск се забавувале. Двајца работници во локален рудник за злато се фатиле за корпата од багер а третиот за нивните нозе, и така висејќи се вртеле на машината која што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двајца Руси „летале“ по замрзнатото езеро: Не завршило добро!

Можело да заврши многу полошо. На лизгава површина, како што е мраз, многу е лесно да се направат првите чекори во „дрифтување“. Но, за разлика од лизгалки со кои што можете да го контролирате вашето движење, со автомобилот тоа е невозможно. Дури и ако сте излезени на мразот во скапи …

Повеќе »