(ВИДЕО) Луѓето се бесни поради снимката на која Русите чекаат ред пред продавница: Вака ли протестираат?

БРОЈНИ продавници ги затворија вратите во Русија, а откако популарниот бренд за долна облека Victoria’s Secret го објави истото, Русите брзо се упатија во продавницата за да го направат последниот шопинг.
На видеото кое се рашири на интернет се гледа орда Руси кои чекаат во редици пред влезот, а не требало многу време оваа сцена да предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.


„Вака ли протестираат против бомбардирањето на детска болница? се прашувал еден коментатор.
„Убаво е да се видат кои се нивните приоритети“, додал друг.

Victoria’s Secret најави и прекин на онлајн продажбата во Русија, а тие се само едни во низата што се одлучија на вакви мерки.
Да потсетиме, покрај нив, вратите ги затворија и ИКЕА, пред кои исто така имаше навалица во пресрет на затворањето, потоа H&M, Jysk, Apple, Chanel, Samsung и многу други.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …