Tag Archives: протести

(ФОТО) ЧАК НОРИС НА ПРОТЕСТ ПРЕД КАПИТОЛ? Се огласил менаџерот на глумецот – еве што рекол по повод фотографијата која станала вирална!

Актерот Чак Норис не бил присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, што доведе до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер. Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет. „Ова не е Чак Норис“, изјавил менаџерот на Норис, Ерик Крицер. I have …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Моментот кога жена со автомобил удира пешак

Најновото видео објавено на Твитер го покажува моментот кога жена влетала во група демонстранти на крстосницата во Менхетен, Њујорк. Најмалку шест лица беа повредени во таа пригода. Според Ен-Би-Си Њујорк, демонстрантите претходно го опколиле автомобилот и го удирале, што може да се види на подоцнежно објавеното, со успорено движење, видео. …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ВИРУС – Словенија синоќа имала повеќе од 1.100 новозаразени! Властите до граѓаните: Останете дома!

СИНОЌА во 21 часот, за прв пат во историјата на независна Словенија, стапи во сила полицискиот час, односно ограничувањето на движењето помеѓу 21. и 6. часот наутро. Од полноќ, дружењето е ограничено на најмногу шест лица, а има и забрана за движење меѓу регионите. Исто како што имаше ограничување на …

Повеќе »

(Вознемирувачко) ВИСТИНСКА ВОЈНА – ТИНЕЈЏЕР УБИЛ ДВАЈЦА ПРОТЕСТАНТИ ВО ВИСКОНСИН: Се појавиле снимки пред и по пукањето!

Полицијата во Илиноис вчера уапсила малолетник осомничен за убиство на двајца демонстранти во Кеноша за време на протестите што избувнаа поради пукањето на афроамериканецот Џејкоб Блејк кога полицијата, осум пати, го застрела во грбот. Командантот на локалната полиција Норман Џонсон изјавил дека осомничениот млад човек, чие име не е обелоденето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОБЛЕМИ ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ – ИДНИТЕ НЕВЕСТИ ОРГАНИЗИРАЛЕ ПРОТЕСТИ ВО РИМ: Бараат да им се дозволат свадбите, а еве што најмногу ги загрижува!

Протестната акција ја принудила полицијата во Рим да се собере во близина на легендарната фонтана Треви, каде невести во снежно бели фустани барале да се дозволат свадбените церемонии. „Протестирам затоа што сакам да се омажам! Мојата венчавка требаше да се одложи за следната година и се согласив сè со свештеникот, …

Повеќе »

ФОТОГРАФИЈА која го обиколи светот: Црнец објаснил зошто спасил ултрадесничар

ЦРН човек, кој беше снимен како носи повредено бело лице на безбедност за време на хаосот на протестите во Лондон во саботата, реколдека го сторил тоа за да избегне катастрофа. Фотографијата од несебичното дело на Патрик Хачинсон, кој го однесе демонстрантот на безбедно, откако беше претепан од демонстрантите, стана вирална. …

Повеќе »

(ФОТО) АКО ГО ВИДОВМЕ И ТОА – Што облекла? Глумица ги оставила збунети луѓето на протестите во САД!

Протестите во Америка, по повод убиството на Џорџ Флојд се проширија низ целата земја, а иако главно со нив се сака да се укаже на важноста на црниот човек, некои очигледно ги користат за саморекламирање. Ексцентричната американска глумица, Фиби Прајс,се придружила на протестите во САД за да даде своја подршка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџер самоиницијативно чистел после протестите: Му подариле автомобил и стипендија

Тинејџерот од Бафало кој по своја иницијатива чистел после протестите за убиството на Џорџ Флојд бил великодушно и неочекувано награден за неговите напори. Антонио Гвин Јуниор, 18-годишен средношколец, добил целосна стипендија на универзитетот Медаил во Бафало, и ќе може да дојде во кампусот со црвен Мустанг од 2004. година, која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЕСТ ЗА ПРИМЕР – ПОТЕГОТ НА ОВИЕ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ Е ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ: Се држеле за раце, клекнале пред демонстрантите и испратиле важна порака!

Двајца полицајци, едниот белец а другиот Афроамериканец, од полициската станица Океан Сити во Њу Џерси, заедно со демонстрантите, клекнале на земја, држејќи се за раце. Тие така оддале почит на брутално убиениот Џорџ Флојд, а сите собрани го поздравиле овој убав гест со голем аплауз. Афро-американскиот службеник за спроведување на …

Повеќе »