(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа…
Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја чинел да оди во болница.
Имено, таа видела од девојка на ТикТок дека лузни од акни и слични неправилности на кожата може да се решат со акупунктура, што се прави дома.
Бидејќи и самата имала неколку лузни, Тили го испробала тој „трик“.
Половина час по третманот, таа завршила во болница поради привремено губење на видот, огромен оток и инфекција.
„Моето лице никогаш не било толку црвено и воспалено“, изјавила таа за странските медиуми, предупредувајќи на опасностите од третманите за убавина „направи сам“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by T I L L Y 🍒 (@tillywhitfeld)


„Не слушајте совети што препорачуваат да направите нешто дома што треба да го сторат експерти и лекари“, рекла Тили.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …