Tag Archives: третмани

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа… Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја …

Повеќе »

Оваа НЕВЕРОЈАТНА НАМИРНИЦА ги зајакнува коските, помага против изгореници и е добра во третманот на хемороиди…

Сусамот е исто така храна што лечи хемороиди и ги олеснува изгорениците. Семето од сусам не е само вкусен додаток на пецива и јадења, туку е и исклучително лековита храна што ги зајакнува коските и помага при лекување на изгореници и хемороиди. Доколку на вашето тело му недостасува калциум, доволно …

Повеќе »

(Рецепт) Ви донесуваме чудотворен лек на РУСКИТЕ МОНАСИ за сите болести!

Во манастирот Боровски, со децении, на сите верници им се препорачува еден лек кој е ефикасен за скоро сите болести. Приказната за лекувањето, која не се заснова на духовно просветлување, туку на природен лек за сите болести потврдени во науката, доаѓа од познатиот руски манастир Боровски. Рецептот за овој народен …

Повеќе »

ЌЕ ИЗИГРУВААТ ГОСПОД – Одлука која ја поделила и шокирала јавноста: Италијанските лекари ќе можат да бираат кому да му пружаат помош!

Италијанското Министерство за здравство било критикувано откако нацрт-новиот план за пандемија во земјата открил дека на медицинските лица ќе им биде дозволено да изберат кои пациенти ќе добиваат нега која ќе им го спаси животот. Ова е првпат Италија да го ажурира својот план за пандемии од 2006. година. Отсуството …

Повеќе »

Откритие: Рутински анализи на крвта го откриваат текот на ковид инфекцијата

Меѓународен тим на експерти од 11. европски болници објавил дека преку рутинска анализа на крвта на пациентите позитивни на ковид, ќе може да се предвиди каков ќе биде текот на инфекцијата кај секој од нив. Овие анализи ќе започнат да се прават во светските болници на крајот на јануари. Професорот …

Повеќе »

Пластичните хирурзи имаат полни раце работа и во време на корона

Американските пластични хирурзи имаат полни раце работа, без оглед на пандемијата. Многу sвезди се одлучуваат на третмани за подмладување и затегнување токму сега, бидејќи имаат време да се опорават по третманот. Сега кога снимките се масовно откажани, лузните можат полека да зараснат. „Звучи неверојатно, но тоа е вистина – пандемијата …

Повеќе »

(ФОТО) Лицето покажува кои болести не напаѓат: Откријте што ви е потенцијален здравствен проблем!

Кожата е нашиот најголем орган и ни покажува кога нешто не е во ред со телото. Тоа важи посебно за лицето. Според кинеската медицина секој дел од лицето ни открива одреден органи со мозолчиња, осип и промена на бојата на кожата ни кажува дека е некаде е нарушен здравствениот баланс. …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – Српски одбојкар го победил корона вирусот: „Ги добивав тие ‘лекови за коњи’, плус лекови за СИДА – Можам да кажам дека се’ се нагледав – Ова е болест која нема правила!“

Српскиот репрезентативец во одбојка, Никола Росиќ, после 17. дена се опоравил после борбата со коронавирусот и откако сменил две болници, и поминал три дена во импровизирана болница на Саемот. Тој бил пуштен дома откако неговиот нов тест бил негативен. „Пред околу 17 дена, чувствував дека четири дена имам температура што …

Повеќе »

(ФОТО) ИНСПИРАЦИЈА ЗА ДРУГИТЕ ДЕЦА: Девојче за секоја хемотерапија се облекува како една од принцезите на Дизни

Многумина облекувањето го земаат здраво за готово, но за некои, изборот на одредена облека може да направи да се чувствуваат подобро. Одличен пример за ова е Лили Дуранте. Петгодишно девојче боледува од глиома на оптичкиот пат, бавен растечки тумор на мозокот кој влијае на оптичките нерви, пренесува BoredPanda. Пред околу …

Повеќе »