Tag Archives: компликации

(ВИДЕО) Жена го родила осмото дете па останала без двете нозе: Луѓето и пишуваат ужасни коментари

ЕЛА Кларк претрпела компликации откако го родила своето осмо дете во 2015 година. „Тоа беше само породување, како останав без двете нозе“, е насловот на видеото што таа го објави на Тикток, во кое одлучи да ја сподели својата приказна. Таа вели дека почнала да крвари за време на породувањето …

Повеќе »

(ФОТО) Родила тројки а после 10. дена ПОЧИНАЛА: Сопругот останал сам со пет деца а потоа ја дознал БОЛНАТА вистина!

Само 10. дена по раѓањето на чудесните тројки, нивниот живот се променил во момент Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознале и се заљубиле, помислиле дека цел живот е пред нив. Во 2015 година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца затоа што …

Повеќе »

4. хороскопски знаци кои најмногу анализираат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе се безгрижни, опуштени и лежерни суштества кои немаат тенденција да размислуваат премногу пред да направат нешто. Од друга страна, некои го анализираат секој чекор … Тие сакаат …

Повеќе »

Компликациите после корона вирусот се потешки од самата инфекција

Вирусот се однесува непредвидливо, па затоа е скоро невозможно да се предвидат последиците на долг рок, велат експертите… Компликациите по КОВИД-19 можат да бидат посериозни од самата инфекција, предупредуваат лекарите. Дури и за оние пациенти кои имале лесна корона, постои висок ризик од срцев удар, шлог, кардиоваскуларни заболувања, дијабетес, енцефалопатија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Починал најдолго заразениот Британец: 14. месеци имал корона – решил да го прекине лекувањето!

Човекот за кој се веруваше дека е најдолго заразен британски пациент со коронавирус починал откако решил да престане со лекувањето, по 14. месеци поминати во болница. 49-годишниот Џејсон Келк бил примен во болницата Сент Мери во Лидс откако во март минатата година бил заразен со коронавирус. Починал во петокот наутро, …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа… Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја …

Повеќе »

ТАЖНА ВЕСТ – Короната беше посилна: Почина познатиот македонски хармоникаш и музичар Тодор Трајчевски

Oд компликации како последици на Ковид–19 почина познатиот македонски композитор, аранжер и хармоникаш, Тодор Трајчевски. Трајчевски е роден 1954. година во Штип. Студирал на факултетот за музичка уметност во Скопје, се вработил во 1983 во Народниот оркестар на МРТ, а потоа станал и негов раководител во 1988 година. Автор е …

Повеќе »

Од последици на корона вирусот починал глумецот Власта Велисављевиќ

Прославениот југословенско-српски актер Власта Велисављевиќ починал денес во болницата „Драгиша Мишиќ“ како резултат на коронавирус. Според изворот, актерот бил хоспитализиран пред околу десетина дена и бил поврзан со апарати за дишење. Власта бил, вакцинирани против коронавирус, на 21. јануари годинава. „Се одлучив за руската вакцина, но не можев да ја …

Повеќе »

Починал славниот глумец Џорџ Сегал

Американскиот актер Џорџ Сегал починал на 87-годишна возраст, се вели во изјавата на неговата сопруга Соња во вторникот. „Семејството е скршено што мора да објави дека Џорџ Сигал почина утрово по компликациите предизвикани од операцијата за бајпас“, рекла Соња Сегал во изјавата испратена до Variety и Deadline Hollywood. Сегал стана …

Повеќе »