Tag Archives: убавина

(Рецепт) Штити, хидрира и елиминира знаци на стареење: Маска за лице од масло од лешник!

Се’ повеќе се користи во козметичката индустрија. Познато е дека маслото од лешник ја штити кожата, ја зголемува хидратацијата и ги елиминира знаците на стареење. Преполн е со витамини, минерали, масни киселини и протеини кои го подобруваат квалитетот на кожата. Што е масло од лешник? Маслото од лешник се екстрахира …

Повеќе »

(ФОТО) Најголемата убавица од 90. тите покажала лузни после третман за разубавување

Поранешниот супермодел Полина Поришкова (55) неодамна зборувала за тоа како поради нејзиниот изглед проживувала малтретирање на училиште, но и за лузните по третманот со плазма пена, што може да остави опасни последици доколку не се направи професионално. Една од златните девојки од пистите на деведесеттите на социјалните мрежи сега сподели …

Повеќе »

(ФОТО) На славната Касандра годините не и можат ништо: На 47. години глумицата изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Годините за познатата Касандра, Кораима Торес, се само статистика! Можеби името Кораима Торес малку значи за поновата генерација, но постарите генерации беа „луди“ по девојката по име „Касандра“, по која беа именувани дури и бебиња родени кон крајот на деведесеттите години. За време на прикажувањето на серијата, во 1997 година, …

Повеќе »

(ФОТО) ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ – Џеј Ло повторно „го запалила“ Инстаграм: Во мини боди „ги исфрлила“ задникот и градите!

Џенифер многу внимава на својот изглед. Таа редовно и напорно тренира за секогаш да биде во топ форма. Многу нејзини обожаватели се согласуваат дека на нејзиниот изглед може да и позавидат на пола помлади девојки Многумина се согласуваат дека актерката и пејачка Џенифер Лопез (51) е една од оние жени …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА ЏОН ТРАВОЛТА Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Има 20. години и многу ЛИЧИ на славниот ТАТКО!Наследничката на американскиот актер отсекогаш знаела дека ќе се занимава со глума

Ела Траволта (20), ќерка на актерскиот пар Џон Траволта (67) и Кели Престон (59), тргнала по стапките на нејзините родители. Благодарение на својот талент и прекрасните црти на лицето, Ела сними неколку филмови и веќе заработува пари во Холивуд. Ако на тоа го додадеме и фактот дека таа е ќерка …

Повеќе »

(Рецепт) Алое вера има моќен ефект кога станува збор за убавината на кожата

Многу луѓе знаат дека Алое вера е здраво растение и го знаеме нејзиното моќно дејство кога станува збор за убавината на кожата. Гел од алое вера се покажал како одличен извор на богати витамини и минерали што ни се потребни. Алое вера ја враќа младоста, здравјето и убавината на лицето. …

Повеќе »

(ФОТО) ЖРТВА НА ЖЕЛБАТА ЗА УБАВИНА – Очајна глумица: После пластична операција и отпаднал врвот на носот!

Кинеската пејачка и актерка Гао Лиу доживеала голема несреќа по пластичната операција. Таа сподели фотографии од носот со своите следбеници на социјалната мрежа Weibo … односно недостатокот на истото. Имено, операцијата тргнала наопаку, па Гао Лиу завршила со назална некроза, што би значело дека ткивото навистина било мртво. Попопуларната кинеска …

Повеќе »

Клеопатра се колнела во нив: Пет намирници против стареење – ненадминливи сојузници на вашата убава, младешка и негувана кожа!

Најпознатата египетска кралица била персонификација на убавината и добро е познато дека ритуалите за нега ги сметала дека се од суштинско значење. Цивилизацијата на антички Египет е една од најиновативните во античкиот свет. Покрај тоа што имале револуционерни идеи во архитектурата, астрономијата и многу други области, овој антички народ, исто …

Повеќе »

(ФОТО) БУЈНО ДЕКОЛТЕ И ТЕНОК СТРУК – Како е можно со 54. да изгледа подобро отколку кога имала 34: Сите зборуваат какво тело има Салма Хаек!

Кога Салма Хаек (54) ќе сподели своја фотографија на социјалните мрежи, 17,2 милиони следбеници одушевено уживаат во погледот на убавото тело на актерката. Така беше и овој пат, кога Салма покажа како изгледа во едноделен црн костим за капење додека ужива во базен. Бујното деколте и тенкиот струк се гордост …

Повеќе »