Tag Archives: дома

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа… Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја …

Повеќе »

НАУЧНО ЧУДО – Против Ковид пристигнува таблетка: „Најверојатно ќе ја користиме со други лекови!“

Лекот може да се користи кај вакцинирани и невакцинирани лица, како и кај сите оние кои ќе се заразат со КОВИД во иднина. Имено, лекот делува на вирусот кој веќе е во клетките, објаснува хрватскиот научник Ѓикиќ… Фајзер првата фаза од клиничките испитувања ќе ја заврши до крајот на мај …

Повеќе »

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави 95-ти роденден со својата сакана баба, што ќе и биде најтежок поради смртта на нејзиниот сопруг, тоа не се случило. Светските медиуми објавија папарацо фотографии од аеродромот во Лос Анџелес, но и пред домот во …

Повеќе »

ОЦЕТОТ ОД ЈАБОЛКО КРИЕ БРОЈНИ НАМЕНИ: Користете го за да го неутрализирате мирисот во куќата, да ја негувате кожата а еве како да го користите за домашни миленици!

Јаболковиот оцет е намирница која е одлична за многу работи, од чистење на куќата до нега на кожата, но многумина не знаат за што се можат да го користат. Јаболковиот оцет содржи над 90. различни работи за промовирање на здравјето, вклучувајќи калиум, калциум, магнезиум, витамин Б, бакар и флавоноиди. Направете …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле детали од доаѓањето на Хари на погребот на принцот Филип!

Принцот Хари разговарал со постари членови на кралското семејство во Лондон, тој планирал да се врати дома за да присуствува на погребот на принцот Филип, додека неговата бремена сопруга Меган Маркл, наводно, ќе остане во САД. Ова ќе биде првото враќање на Хари во Велика Британија откако тој се откажа …

Повеќе »

Принцот Филип (99) после еден месец лекување пуштен од болница

БРИТАНСКИОТ принц Филип (99), сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес, вторник, излегол од лондонската болница каде се опоравувал по операцијата на срцето, пишува dpa. Филип најпрво бил примен во болницата Кинг Едвард VII. во Лондон на 16. февруари за, како што е соопштено од палатата, лекување на инфекцијата. Потоа бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тренинг дома кој бргу дава резултати: Го затегнува и обликува баш секој мускул во телото!

Овој дваесетминутен тренинг ќе го преобликува целото тело Овој тренинг ги активира сите мускули во телото, го започнува метаболизмот и започнува разградување на масните наслаги. Ако го изведувате најмалку 4.пати неделно, резултатите ќе ги забележите по еден месец. Бидејќи станува збор за комбинација на кардио и вежби за обликување, ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Нашата позната пејачка ја доби битката со коронавирусот: За празниците во агонија, 14 дена во болничка постела на Инфективна!

Како што сама пишува на постот што го објави на Фејсбук, Елена Петреска нова година и Божик ги минала во болничка постела но успеала да ја добие битката со свирепиот вирус… Во недостаток на можности за настапи, пејачката Елена Петреска во последниот период и се посветена на модата и убавината, …

Повеќе »

ИСКУСТВО НА ПАЦИЕНТКА СО КОВИД 19 – Се лекувам дома: Ова се моите лекови

Фотографијата од купот лекови што Љиљана Миловановиќ од Белград ја постирала на Фејсбук веројатно не е новост за луѓето кои сами се борат со ковид, но приказната што стои зад тоа може да биде важно предупредување за сите. Љиљана Миловановиќ (52) спаѓала во ризичната група поради астма, хипертензија и инсулинска …

Повеќе »