(ВИДЕО+ФОТО) По смртта на синот водителот открил: „Не сакавме да го носиме на хемотерапија!“

Популарниот американски ТВ водител, Ник Кенон, ја објавил смртта на неговиот петмесечен син Зен, кој починал од тумор на мозокот.
Водителот открил дека не сакал да го подложи детето на хемотерапија бидејќи, како што истакна, не сакал да страда.
„Бидејќи и самиот поминав низ хемотерапија, ја знам таа болка и страдање и не сакав двомесечно бебе да помине низ тоа“, изјавил тој за магазинот People.


Откако разговарале за можните третмани со лекарите, тој и мајката на момчето одлучиле нивниот син да не биде подложен на хемотерапија, туку „да го одржуваат среќен секој ден од неговата дијагноза“.

View this post on Instagram

A post shared by Alyssa (@itsalyssaemm)


На возраст од само два месеци, на Зен му бил дијагностициран напреднат глиом, што е ретка и агресивна форма на тумор на мозокот.
„Почнавме да се прашуваме дали има начин да го спречиме тоа“, се сеќава Кенон.
„Ако не, колку време имаме? Разговорите брзо се претвориле во: ‘Како можеме да му го дадеме најдобриот живот во времето што го има?’ Тоа може да бидат недели, може да бидат месеци, може да бидат години“, се сеќава Кенон.


View this post on Instagram

A post shared by NICK CANNON (@nickcannon)

Сепак, неговиот син за жал починал три месеци по дијагнозата.
Инаку, на Кенон во 2012 година му бил дијагностициран лупус и се подложил на различни терапии, а помислата дека неговиот син треба да го минува истото потполно го уништило емотивно.

Фото: Принтскрин/Youtube/Nick Cannon

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откриени нови детали од истрагата за смртта на актерот Метју Пери: На позната личност и биле одземени мобилниот телефон и лаптопот

Актерот Метју Пери, славниот Чендлер од хит серијата „Пријатели“ беше пронајден мртов во својот дом …