Tag Archives: тумор

(ФОТО) СЕ БОРЕЛ СО ДЕПРЕСИЈА И АНКСИОЗНОСТ – НА МОЈАТА СОПРУГА ВО БРЕМЕНОСТА И ДИЈАГНОСТИЦИРАА ТУМОР – Шокантната објава на познатиот пејач сите ги потресла: Еве зошто исчезна од јавноста

Познатиот музичар Ед Ширан во своето обраќање на Инстаграм открил дека на неговата сопруга Шери и бил дијагностициран тумор за време на бременоста со нивното второ дете. Имено, парот во мај 2022 година ја доби ќерката Јупитер, а исто така се родители на Лајра  Антарктика. Пејачот и неговата сопруга не …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ги шокирала фановите со објавата: „Овој пат двојна епидурална“

Шерон Стоун ги шокирала своите фанови кога на социјалните мрежи открила дека има тумор кој треба да се отстрани. Актерката споделила објава на Твитер со детали за нејзиното патување во болница, кое вклучувало неуспешна операција и погрешна дијагноза. pic.twitter.com/CV3wyfplm5 — Sharon Stone (@sharonstone) November 1, 2022 „Само што имав уште …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА ДИЈАГНОЗА – Девојка мислела дека е мамурна, но набрзо открила дека се работи за тумор на мозокот

Британката Даниел Фримен ја открила својата тешка животна приказна. Имено, во 2019. година мислела дека е мамурна, но набрзо дознала дека всушност има тумор на мозокот. „Бев во Мекдоналдс и одеднаш почнав неконтролирано да врескам. После тоа паднав на подот. Моето момче и работник на Мекдоналдс ми помогнаа да се …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ОД ИТАЛИЈА: Лекарите при породување му отстраниле тумор на бебето

АГЕНЦИЈА Ansa пишува за големиот успех на италијанските лекари кои на дете, на кое му е дијагностициран фетален тумор, за време на породувањето му ја отстраниле туморската маса која го зафаќала најголемиот дел од градната празнина на бебето. Медицински тим од неколку десетици специјалисти од болницата „Кралица Маргарета“ во Торино …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По смртта на синот водителот открил: „Не сакавме да го носиме на хемотерапија!“

Популарниот американски ТВ водител, Ник Кенон, ја објавил смртта на неговиот петмесечен син Зен, кој починал од тумор на мозокот. Водителот открил дека не сакал да го подложи детето на хемотерапија бидејќи, како што истакна, не сакал да страда. „Бидејќи и самиот поминав низ хемотерапија, ја знам таа болка и …

Повеќе »

Да му помогнеме на Јаков: Неговото детство и живот зависат од нашата ХУМАНОСТ!

На еден наш, многу мал сонародник му е потребна нашата помош: „Малечкиот Јаков има само 2. години и има дијагноза на C54 со малигна неоплазма на бубрегот. Веќе има доживеано две операции во кои целта на хирурзите била да го отстранат туморот. За време на последната операција тој загубил еден …

Повеќе »

(ФОТО) 32. годишен пејач за борбата со туморот:„Хемотерапиите ме соборија, лежам во кревет!“

Британскиот музичар, Том Паркер, кој се бори со тумор на мозокот, се огласи на Инстаграм и ја коментираше најновата хемотерапија. Тој се пожалил на немање апетит. „Премногу е тешко да се стави нешто во себе во моментов. Хемотерапијата апсолутно ве соборува. Дали има подобри начини за лекување на тумори?”, напиша. …

Повеќе »

АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ЈА БИЕ ЖИВОТНАТА БИТКА – Мустафа Надаревиќ: Уште сум во болница, не знам кога ќе излезам!“

Актерот Мустафа Надаревиќ на 2. мај го прослави својот 77-ти роденден, но, за жал, во болница. Легендарниот актер во јануари објави дека му било дијагностицирано малигно заболување на белите дробови. Наскоро пристигна вест дека актерот се чувствува добро, а на крајот на март, Надаревиќ рече дека е во болница на …

Повеќе »

(ВИДЕО) РУСИН БРУТАЛНО СИ ГО УБИЛ СИНОТ (13): Имал рак а за злосторството дал морбино објаснување!

Татко со термален тумор на мозокот го избодел својот 13. годишен син затоа што се плашел дека неговата сопруга нема да може да го воспитува сама, објави „Daily Mail“. Олег Драчев (40) е уапсен во Москва под сомнение за сторено кривично дело. Тој се обидел да ја избоде и неговата …

Повеќе »