Tag Archives: хемотерапија

(ФОТО) 32. годишен пејач за борбата со туморот:„Хемотерапиите ме соборија, лежам во кревет!“

Британскиот музичар, Том Паркер, кој се бори со тумор на мозокот, се огласи на Инстаграм и ја коментираше најновата хемотерапија. Тој се пожалил на немање апетит. „Премногу е тешко да се стави нешто во себе во моментов. Хемотерапијата апсолутно ве соборува. Дали има подобри начини за лекување на тумори?”, напиша. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. По неколку недели целосен шок, тој морал да преземе неколку чекори за да започне хемотерапија. Поради тоа тој отишол кај најдобриот пријател кој бил фризер. Нефтали му кажал сè на изненадениот Џоел Ортега Гонзалес, а …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌНА МАЈКА – Ќерката на Јулија, Андријана ја прими последната доза хемотерапија: „Влегов во болница во количка, излегов на две нозе!“

Секогаш радува среќен исход од една голема и тешка битка каква имаше Андријана Мациев, ликовен уметник но и ќерка на позната македонска пејачка и водителка, Јулија… Среќната мајка на социјалните мрежи ја сподели убавата вест дека нејзината ќерка Андријана ја добила последната, осма хемотерапија и им се заблагодари на сите …

Повеќе »

ЧУДО ОД ДЕВОЈКА: После хемотерапијата шпанската тенисерка се врати на тениските терени

Шпанската тенисерка Карла Суарез Наваро е на одличен пат да го победи ракот на лимфом и да се врати на тенискиот терен. Тенисерката, која ова лето објави на социјалните мрежи дека се бори против злобна болест, започна да тренира само неколку месеци подоцна. За Карла, ова требаше да биде проштална …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката се потешко ги поднесува последиците од болеста: Борба секој ден!

По хемотерапијата и наводното подобрување актерката Селма Блер секој миг го минува со својот син… View this post on Instagram Come on new year! Let’s wake up and do this. #monday. A post shared by Selma Blair (@selmablair) on Jan 13, 2020 at 10:40am PST Актерката Селма Блер уште од …

Повеќе »

ЗОШТО НЕ НИ ЈА КАЖУВААТ ВИСТИНАТА: Ова е напиток кој е 10.000 пати појак од хемотерапија – а е природен!

Овој напиток спасува животи а тоа го докажале на стотини студии, но сепак,ретко кој знае дека овој напиток е толку лековит! Луѓето едноставно не веруваат во тоа, веројатно затоа што е многу прифатлива и ефтина храна, но навистина е така. Дали знаевте дека лимонот и сода бикарбона можат да бидат …

Повеќе »

(ФОТО) Постојаното кашлање било рак: Пиела и антибиотици, но не и помогнале – од здрава се соочува со секундарен карцином на градата!

Британка (33) минува циклус на хемотерапија откако лекарите и нашле секундарен карцином во градата, и и’ кажале дека ќе живее само неколку месеци. На испитување отишла дури после кашлањето кое не престанувало… Вики Маршал (33) од Јоркшир, пред две години имала рак на града кој го победила. Меѓутоа,сега и е …

Повеќе »

(ФОТО) ИНСПИРАЦИЈА ЗА ДРУГИТЕ ДЕЦА: Девојче за секоја хемотерапија се облекува како една од принцезите на Дизни

Многумина облекувањето го земаат здраво за готово, но за некои, изборот на одредена облека може да направи да се чувствуваат подобро. Одличен пример за ова е Лили Дуранте. Петгодишно девојче боледува од глиома на оптичкиот пат, бавен растечки тумор на мозокот кој влијае на оптичките нерви, пренесува BoredPanda. Пред околу …

Повеќе »

(ФОТО) ГЛУМИЦАТА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ:„Ми рекоа да се подготвам за смрт“

Скоро една година откако и била дијагностицирана мултиплекс склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемува опции за да ја олесни болката и телесниот хендикеп заради нејзината состојба. „Средствата за ублажување на симтомите не помогнаа, и јас се чувствувам полошо и полошо“, изјавила таа на панелот за здравство во Њујорк, …

Повеќе »