Tag Archives: признание

ПОСТАПКИ НА ЗАЉУБЕН МАЖ: Еве на што е секогаш подготвен и на што е најмногу посветен

Експертите откриваат како да препознаете дека мажот е навистина вљубен во вас. Стиловите на приврзаност се вкоренети во нашето потекло. Начинот на кој нашето семејство се поврзува со нас во детството има директна корелација со тоа како се однесуваме со луѓето кога влегуваме во зрелоста. Партнерството значи да го слушате …

Повеќе »

Даниел поминал 33 години во затвор за злосторство што не го направил: „Беше борба, сега сум среќен!“

Американец од Калифорнија, Даниел Салдана (55), кој во четвртокот бил ослободен од затвор откако невин поминал 33 години зад решетки, по ослободувањето изјавил дека се чувствува среќен. Салдана бил прогласена за виновен во 1990 година за пукање во автомобил со шест тинејџери кои се враќале од средношколски натпревар во Источен …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Пол Вокер добила улога во продолжението на „Брзи и бесни“

Медоу Вокер објави фотографија на Инстаграм од нејзината сцена во „Fast X”“, десеттиот дел од франшизата „Fast&Furious“, што беше направено во чест на нејзиниот покоен татко Пол Вокер. „Првиот ‘Fast’ беше објавен кога имав една година! Пораснав на сетот гледајќи го татко ми, Вин (Дизел), Џордана, Мишел (Родригез), Лудакрис и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интер му оддаде почит на Пандев, доби овации на „Џузепе Меаца“

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев денеска беше почесен гостин на Интер, а пред дербито со Лацио доби пригоден подарок. Спортскиот директор му врачи врамен дрес со неговото име, по што беше поздравен со оваации од гледачите на преполниот стадион Џузепе Меаца. -Секогаш е задоволство да те имаме овде – објавија …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ БИ САКАЛ ДА ГО ПОВТОРИ ТОА – Киану Ривс признал: „Најлошиот дел беше снимањето интимни сцени со сопругата на режисерот“

Киану Ривс признал дека најнепријатниот ден на работа му бил кога морал да сними секс сцена со сопругата на режисерот. Омилениот холивудски актер тогаш го снимаше филмот „Knock Knock“ во режија на Ели Рот. Во тој филм, Ривс го играше архитектот Еван Вебер, кој ја поминува ноќта далеку од своето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Документарец ја освои главната награда на Берлин: „Најлудите луѓе не се оние за кои мислиме дека се“

Францускиот документарен филм „Sur L’Anatant“ во режија на Никола Фибер беше прогласен за најдобар филм на овогодинешниот меѓународен филмски фестивал во Берлин. View this post on Instagram A post shared by Berlinale (@berlinale) Филмот ги води гледачите на сплав во Сена во Париз, кој служи како лебдечки дневен центар за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РИАНА Е БРЕМЕНА! СТОМАЧЕТО ГО УКРАЛО ШОУТО: Пејачката одржа незаборавен настап во ЦРВЕН РАБОТНИЧКИ КОМБИНЕЗОН а никој не го очекуваше ова

Познатата пејачка Ријана синоќа настапи на полувремето на Супербоул, го проследивме нејзиниот настап, првиот по петгодишна пауза и девет месеци откако се породи. Шоуто го украде стомачето кое јасно се гледаше под црвениот комбинезон. Твитер го запалија шпекулациите дека пејачката е повторно бремена, а потоа нејзиниот портпарол ја потврди прекрасната …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВЕН ИНСЕРТ -„ЈА НАВРЕДИ МЕГАН, ПОТОА МЕ НАПАДНА И МЕ СОБОРЕ НА ПОДОТ“: Шок тврдења на принцот Хари за односот со Вилијам! Целата палата се тресе!

Принцот Вилијам се нафрлил на својот брат Хари и го соборил на земја поради Меган Маркл, откриваат извадоци од неговите мемоари „The Spare“. Принцот Хари и Меган Маркл не престануваат да ја шокираат јавноста со признанија од животот на британското кралско семејство, кое го оставија во 2020 година. По серијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка и открила на ќерка си дека како бебе била посвоена, видеото од реакцијата е погледнато милиони пати

ЕДНА од најголемите радости на родителството е тоа што никогаш не знаете што ќе излезе од устата на вашето малечко. И кога имате дете кое штотуку почнало да зборува, тие коментари може да варираат од нешто апсолутно симпатично до навреда за што веројатно не ни знае што значи. Сега, една …

Повеќе »