(ВИДЕО) ЖИВА ЛЕГЕНДА: Ал Пачино стана тема на денот поради видео клипот на кој танцува додека е на прошетка

Ал Пачино е снимен деновиве во Беверли Хилс за време на утринска прошетка. 81-годишниот актер во тоа време слушал музика преку слушалки, па и почнал да танцува.
Фотографиите од одлично расположениот актерот набрзо се проширија на социјалните мрежи. Многу фанови напишаа дека би сакале да бидат толку витални на негова возраст.
„Крал! Ал Пачино е жива легенда“, „Сакам да бидам како Ал Пачино. Имам успешна кариера, богат сум и трчам на 80 години“, „Тешко ми е да објаснам колку сум возбуден додека го гледав видеото каде танцува Ал Пачино”, „81 година. Посакувам да ја имав твојата енергија”, „Ма Ал Пачино е најдобар”, се само дел од коментарите на Твитер.
Фотографиите од големиот дух на актерот набрзо се проширија на социјалните мрежи. Многу фанови напишаа дека би сакале да бидат толку витални на негова возраст.


Фотографиите од расположениот актер набрзо се проширија на социјалните мрежи. Многу фанови напишаа дека би сакале да бидат толку витални на негова возраст.

Најновиот филм во кој можеме да го видиме познатиот актер е „Куќата на Гучи“, а годинава треба да излезе и филмот „Кралот Лир“ во кој Пачино ја има една од главните улоги.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Зошто Шарлот не го добила името по Дијана? Вилијам сакал да и оддаде почит на мајка си, но една работа го спречила

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не можеле да ја именуваат својата единствена ќерка Шарлот по …