Tag Archives: танцува

(ВИДЕО) НЕОБИЧНО ИЗДАНИЕ – Даниел Крег ги воодушевил фановите со неверојатните танчерски потези, покажал и како меша со колковите

По 15 години глумење Џејмс Бонд, се чини дека британскиот актер Даниел Крег реши да ја покаже својата помалку сериозна, танцувачка страна. Не му требало долго време за да ги израдува своите обожаватели. Познатиот актер се појавува во новата кампања на „Белведере вотка“, а рекламата во која ги покажува своите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар за да го откријат полот на бебето ангажирал танчерки на шипка

Забавите за откривање на полот на неродените деца станаа тема на разговор. Луѓето организираат огномети и концерти за семејството и пријателите, а потоа им откриваат дали детето што го очекуваат ќе биде момче или девојче. Но, дали некогаш сте виделе откривање на полот со танц на шипка? Оваа недела, видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНТЕРЕСНА СНИМКА – Брус Вилис и неговата ќерка насмеаја многумина со нивните урнебесни танцови потези

Брус Вилис и неговата ќерка се испробаа во танцов предизвик, а нивните движења насмеаа многу корисници на социјалните мрежи. Во петокот, неговата сопруга Ема Хеминг Вилис сподели видео на Инстаграм како добитникот на Златен глобус и нивната ќерка Мејбел Реј танцуваат. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО) Војник танцува среде војна и ги снима движењата: Причината зошто го прави ова го расплакала цел свет!

Сè за да неговата миленичка не биде тажна Украинските војници кои се на бојното поле се обидуваат на различни начини да останат во контакт со своите семејства, а во тоа голема помош се интернетот и социјалните мрежи. Војникот Алекс Хук дошол до брилијантна идеја да и покаже на својата петгодишна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВА ЛЕГЕНДА: Ал Пачино стана тема на денот поради видео клипот на кој танцува додека е на прошетка

Ал Пачино е снимен деновиве во Беверли Хилс за време на утринска прошетка. 81-годишниот актер во тоа време слушал музика преку слушалки, па и почнал да танцува. Фотографиите од одлично расположениот актерот набрзо се проширија на социјалните мрежи. Многу фанови напишаа дека би сакале да бидат толку витални на негова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јапонски полицаец танцува додека го регулира сообраќајот, дали и Скопје може да има слична атракција?

И’ денес има луѓе кои оваа монотона работа ја претвораат во забава. Иако семафорите одамна го заменија сообраќајот на раскрсниците, во одредени ситуации сепак е неопходно да се вклучат „живи луѓе“ во регулирањето на движењето на возилата. Тие се спас во случај на голем сообраќаен метеж или ако електрониката не …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕШНО – Ја снимил мајка си како „месечари“, а нејзината реакција го воодушевила светот!

Видео кое насмеа милиони луѓе… За разлика од повеќето луѓе кои тивко ќе го вратат својот домашен во кревет ако го затекнат како месечари, Ник брзо земал камера и ја снимил неговата мајка како танцува, пее и одговара на прашања. Успиената жена рекла дека се обидува да отвори кафез од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ – ДЕДО КОЈ ТАНЦУВА ПОКРАЈ БАЗЕН СТАНАЛ ЅВЕЗДА НА ИНТЕРНЕТ: Неговите врсници сега играат шах во парк, а видете што ПРАВИ ТОЈ!

Една девојка на профилот на TikTok споделила видео од дедо што танцува покрај базенот и направил многу корисници на оваа социјална мрежа да се радуваат и да се смеат со тоа. – Важно е да сте среќни, возраста не е важна – напишала таа под видеото. – Додека неговите врсници …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЛАСТА Е СЛАТКА: Урнебесен танц на Доналд Трамп на ТикТок

Доналд Трамп стана хит на TickTock поради неговите танцови движења, кои неодамна ги демонстрираше на неговите предизборни митинзи. Кога се појави видеото на кое американскиот претседател танцува на сцената, или барем се обидува да го стори тоа, не требаше долго за неговите смешни движења да се претворат во предизвик на …

Повеќе »