(ВИДЕО) Војник танцува среде војна и ги снима движењата: Причината зошто го прави ова го расплакала цел свет!

Сè за да неговата миленичка не биде тажна
Украинските војници кои се на бојното поле се обидуваат на различни начини да останат во контакт со своите семејства, а во тоа голема помош се интернетот и социјалните мрежи.
Војникот Алекс Хук дошол до брилијантна идеја да и покаже на својата петгодишна ќерка дека е жив.
Имено, Алекс на TikTok објавува интересни снимки од бојното поле за неговата ќерка да види дека нејзиниот татко е добро.

@alexhook2303 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛 #Топ #ЗСУ #Рек #украинатикток #славаукраїні #Армия #ООС #огонь ♬ πρωτότυπος ήχος – Giannis Karaolis


Често објавува снимки на кои танцува во воена униформа за да и го разубави денот на својата миленичка, а Алекс за тоа многумина го фалат и поддржуваат. На снимката понекогаш му се придружуваат и други војници.
Инаку, Алекс и неговото девојче се забавувале танцувајќи и снимајќи за TikTok и за време на пандемијата. Тоа е навика што ја задржале и која многу им недостига во моментов.
Видеата кои Алекс сега ги снима за својата ќерка имаат повеќе од 60. милиони прегледи, а неговиот профил на TikTok стана еден вид воен дневник.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …