Tag Archives: танцува

(ВИДЕО) Баба запрела пред уличен свирач а она што го направила ги ШОКИРАЛО сите минувачи!

Уличниот уметник и beat-boxer “Power Beat” си го правел своето нешто на улиците во Брисел, кога случајно наишле една стара жена и нејзиното куче. На почетокот може да помислите дека ништо возбудливо нема да се случи, но не сте во право! Оваа старица направи легендарен настап кој стана вистински хит …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонско четиридишно девојче „ги залуде“ фановите на „Дивље јагоде“ во Босна

Девојчето има четири годии и се вика Ива  Стојкоска и од видеата на Фејсбук се гледа дека од мали нозе е по музиката… На Фејсбук се појави снимка на двегодишно девојче кое сите ги „залудела“ со својата изведба на песната „Мотори“ на добро познатата група „Дивље јагоде“… Имено, симатичното девојче …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРАЦИОЗНА БАЛЕРИНА! Ова куче танцува со чадор, има своја кореографија и е потполно неодолив!

Еден австралиски овчар по име Сион гордо го покажал својот танц со чадор. Симпатичното куче со различна боја на очите, фрациозно танцува како вистински професионалец. Секој член на оваа раса е единствен по боја и шари, неговото крзно е долго и остро. Тие се внимателни и темпераментни, подвижни и агилни, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите „полуделе“ по девојчето кое со „корндог“ танцува на песна на Бијонсе

Иако има само две години,Бејлор станата вистинска интернет сензација. Нејзината мајка на YouTube објавила видео во кое малечката танцува на хитот „Crazy In Love“ на пејачката Бијонсе, а во едната рака има корндог (кремвишла во пченкарно тесто). Бејлор на работна површина во кујна се смее и тресе со задникот како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатен призор: Слеп слон игра со звуци на клавир!

Британскиот пијанист Пол Бартон ја изведува музичката нумера за слепа слоница кој не можела да го скрие ентузијазмот… Британскиот пијанист Пол Бартон отишол во дивина за да на слоницата ЛамДан, која со години била слепа,и изведе една песна на пијано. Откако овој прекрасен човек го засвирел Бах, 62.годишната слоницаја протресла …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јамаха овозможи балетанот, додека танцува, да свири клавир!

Јамаха измисли апарат кој движењата ги претвора во музика. Овој танчер беше во можност да свири клавир без да ги допре дирките. Уште едно технолошко достигнување кое може само да не остави без зборови. New Yamaha artificial intelligence device turns movement into music SOUND ON: This dancer was able to …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој гаф на водителката на временската прогноза во Србија никогаш нема да престане да биде смешен

Програмата во живо на гледачите им е секогаш интересна,а незгодите кои за тоа време знаат да се случат главно стануваат хитови кои многу често се повторуваат и стануваат вирални на интернет. Токму тоа се слулило и со снимката од временска прогноза на српскиот РТС од 2013. година кога се случил …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. години била во инвалидска количка, а сега „растурила“ во Танц со ѕвездите

Викториа Арлен десет години минала во инвалидска количка, а синоќа го воодушевила светот танцувајќи ча-ча-ча во „Танц со ѕвездите“ на ЕјБиСи телевизија.Арлен е бивша параолимпијка пливачка која болеста ја погодила кога имала 11. години и ја „приковала“ за инвалидска количка. Викториа после години борба, вежбање и истрајност неодамна застанала на …

Повеќе »