Tag Archives: прошетка

(ВИДЕО) Во пештера наишол на мечка во зимски сон, погледнете ја средбата!

Шетајќи по патека во природа, авантурист налетал на пештера и решил да ѕирне во неа, каде што го дочекала необична глетка. Како што објаснил во видеото објавено на YouTube, пештерата му го привлекла вниманието бидејќи од неа почувствувал силен мирис па се надевал дека ќе наиде на заспана мечка. Желбата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИРИНА ШЕЈК И БРЕДЛИ ПАК ЗАЕДНО? Романтична прошетка без ќерката!

Заедно беа четири години, раскинаа пред две години, ја имаат ќерката Леа де Сен и токму поради неа останаа во одлични односи. Да ги видиме заедно на прошетка не е реткост, но мора да признаеме, оваа беше многу блиска … Една прошетка низ Њујорк е доволна за американските медиуми да …

Повеќе »

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате вообичаени ритуали при одењето – дали се држите за рака или одите прегрнати? Кој е лево, а кој десно? Дали можеби се бакнувате во јавност? Одговорите на овие прашања во голема мера можат да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДНА приказна на украинска докторка:„Нејзиното семејство после 72. часа дошло по телото, но ги дочекало изненадување!

Докторка од Украина, Татјана Анисимова Бјелоус, пред камера раскажала како оживеала три дена по смртта, како заминала нејзината душа и како се вратила во нејзиното тело. Д-р Татјана Анисимова Бјелоус (65), од Украина, била мртва три дена! Таа починала на операционата маса во болницата во Одеса. Нејзиното семејство дошло по …

Повеќе »

СОВЕТ НА БАБА ШТО ЗЛАТО ВРЕДИ: „Никогаш немој да дозволиш твоите ТАВЧИЊА да светат ПОВЕЌЕ ОД ТЕБЕ!

Не дозволувај чистењето да биде се’ што ќе мислиш за време на викендите Кога се омажив, минував најмалку 16. часа дневно, уверувајќи се дека се’ е чисто, во случај „некој да дојде кај мене“, но тогаш забележав дека овие луѓе, кои ги чекав да дојдат кај мене, не пристигнуваа затоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВОЈ ПОТЕГ ЈА ВРАЌА ВЕРБАТА ВО ЛУЃЕТО: Тинејџери измислиле додаток за инвалидска количка за да еден тато може да го шета бебето!

Група од 10. ученици од средно училиште во Америка направија хуман гест, смислувајќи како да му овозможат на еден татко, кој има проблем со центарот за рамнотежа, да го однесе своето бебе на прошетка. Имено, тие направиле конструкција за инвалидска количка на која може да се постави автомобилско седиште за …

Повеќе »

Истражувањето потврдило: Прошетката го продолжува животот

Не ја потценувајте моќта на одењето. Иако станува збор за мала физичка активност, таа е многу корисна за организмот. Истражувањата покажаа дека одењето го намалува ризикот од висок крвен притисок, холестерол, дијабетес и срцеви заболувања. Ако сте љубопитни по прашањето на одење, дознајте подолу кои се неговите предности, што ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче прошетало пред водител за врме на емисија: Неговата реакција сите ги насмеала!

За време на утринската програма на каналот Global News се случила необична ситуација. Имено, додека домаќините го најавувале следниот прилог од студиото, на нивната маса се качил симпатичен јазовичар и ноншалантно прошетал.   View this post on Instagram   A post shared by Dachshund Lovers 🐾 (@dachshund.owners) Водителот Шеј Гахам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСТАПИЛ КАКО СЕКОЈ ТАТКО – ПРИНЦОТ ХАРИ КОНЕЧНО ОТКРИЛ ЗОШТО ГО НАПУШТИЛ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: „Морав да го спасам семејството!“

Принцот Хари гостувал во емисијата на славниот актер и комичар Џејмс Корден, а по тој повод разговарал со него за татковството, кралското семејство, британскиот печат и неговото повлекување од должностите. Хари и Џејмс се возеле низ Лос Анџелес со туристички автобус со отворен кров, водителот му приредил вистинска „британска чајанка“ …

Повеќе »