(ВИДЕО) ЗА ПРИМЕР – Видео од една градинка во Јапонија го обиколи светот: Што можеме да научиме од нив?

Потоа во кадар влегува девојче кое глуми мајка со бебе и другар од групата и отстапува место
По видео снимките од јапонските навивачи како се’ чистат по себе на стадионот во Катар, додека светот гледа, сега на социјалните мрежи кружи видео од градинка во оваа земја.
Тоа покажува како децата таму се учат на добро однесување, култура и манири уште од мали нозе, сето тоа преку една многу едноставна игра.


На видеото се гледаат деца кои седат во две колони на столици и се преправаат дека се патници во автобус, а едно момче е пред другите како возач. Тогаш во кадарот влегува момче со бастун, преправајќи се дека е старец, а неговиот пријател потоа станува и му отстапува место.
Потоа во кадар влегува девојче кое глуми мајка со бебе и другар од групата и отстапува место. Така е и со „бремена“, но и со девојче на која и станува пријател од групата.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …